Вихваляючись досягненнями радянського автопрому, тодішні ідеологи свідомо ігнорували одну, але чи не найважливішу деталь. Цей ГАЗік – точнісінька копія американського Ford. Навіть з емблемою особливо не мудрували.

Читайте також: Згадати Все. Від Рафіка до Еталона: як змінювались маршрутки


ГАЗ VS Ford

Таку схожість легко пояснити. Штати ще тоді не були ворогом, і саме американські технології лягли в основу так званої індустрілалізації.

Розробляла проект ДніпроГЕСу компанія R&G Cooper Engineering. Це американська компанія, а обладнання ставила компанія Siemens,
– розповів народний артист України Дмитро Мага.

Рівень радянських технологій не дозволяв самотужки запустити навіть найбільш примітивне виробництво. Впродовж 30-х років американці побудували в Союзі понад півтори тисячі заводів і фабрик. Грошей більшовицькі вожді не шкодували, як і життя мільйонів українських селян. Американські мізки, помножені на гроші, отримані від експорту зерна, плюс безкоштовна робоча сила в’язнів ГУЛАГу – ось і вся формула радянської промисловості.

Звісно, про американський слід в нібито економічному диві, тоді не згадували. Більше того, отримавши необхідні технології, радянські чиновники тут же розривали контракти з іноземцями. А тих, хто був пов’язаний з закупівлею імпортного обладнання, оголосили ворогами народу. До того ж, навіщо купувати західні технології, якщо їх можна... вкрасти.

Які американські технології привласнив Союз – дивіться у програмі.