Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. Він наголосив, що китайський посол Лу Шей навіть не усвідомлює, що своєю заявою також ставить під сумнів юридичний статус Росії.

Дивіться також Китай веде дипломатичну гру, допомагаючи Путіну: на що розраховує Пекін

Спроба переписати кордони 1991 року

За словами Жданова, це була спроба Китаю перевірити реакцію міжнародної спільноти. Китай зробив це на прохання Росії. Таким чином, можна спостерігати спробу авторитарних країн переписати кордони між колишніми республіками Радянського Союзу, які в 1991 році стали незалежними.

"Але не подумав посол, що його заява стосується також Росії. Якщо брати до уваги його слова, а вони не мають під собою жодного підґрунтя, то, на думку Китаю, Росія взагалі не є країною. Це також свідчить про низький рівень освіти китайського посла, адже Україна навіть офіційно оформила своє членство в ООН. Такі заяви не сприяють підвищенню рівня впливу Китаю на міжнародній арені", – наголосив військовий експерт.

Олег Жданов про скандальні заяви китайського посла: дивитись відео

Жданов також пригадав, що розпад СРСР розпочався зі створення Співдружності Незалежних Держав, де всі країни, окрім Вірменії, підписались за визнання кордонів.

Скандальна заява китайського посла

  • 21 квітня посол Китаю у Франції Лу Шей в інтерв’ю піддав сумніву правовий статус колишніх радянських республік. Крім того, він висловив невизначеність щодо приналежності Криму, назвавши це питання "неоднозначним".
  • В МЗС Франції відреагували й заявили, що Україна була визнана усім міжнародним товариством у 1991 році, після розпаду Радянського Союзу, у межах тих кордонів, що були на той момент. Також Україна є членом повноправним ООН. Анексія Криму у 2014 році є незаконною відповідно до міжнародного права.
  • Речниця МЗС Мао Нін 24 квітня у відповідь на заяву китайського посла заявила, що Китай "поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність усіх країн і підтримує цілі та принципи Статуту ООН".