Чоловік розповів журналістам 24 каналу, що насправді йшов на рибалку, а дорогою до річки вирішив накопати піску для будівництва. Тільки-но копнув, як одразу ж з землі посипались монети. Скарб був на глибині не більше 15-20 сантиметрів.

Важливо Археологи знайшли під Запоріжжям унікальні скарби скіфів: цікаві фото

"Монети такі чорні. На тризуб одразу звернув увагу, він якось мене насторожив, знаю, що це щось старе ще з шкільних років. Я навіть не зрозумів, як вони посипалися. Я раз набрав, повертаюся, а там 2 ще лежить", – сказав Сергій Комар.

Одразу ж після знахідки Сергій звернувся до істориків.


Сергій Комар / Фото скриншот з відео

Що кажуть історики

Коли досвідчені науковці побачили монети, не стримували емоцій і одразу охрестили їх "скарбом століття". Запевнили, що востаннє подібне українці знаходили 200 років тому – це срібники часів Володимира Великого та його пасинка Святополка.

"Ними могли користуватись лише представники верхівки тодішньої влади Русі – князі, бояри або дружинники. Поява цього скарбу на території Новоград-Волинщини, на території давніх шляхів, які вели із Західної Європи до Києва, можливо, це результат військових сутичок в період династичної боротьби за князівський престол", – пояснив науковий співробітник Житомирського краєзнавчого музею Олександр Тарабукін.

Що відомо про скарби

Археологи заявили, що не знаходили монети у такій кількості вже майже 150 років. Про це повідомив науковий співробітник Інституту історії України НАН України Олександр Алфьоров у фейсбуці. 32 срібники князів Володимира Великого та Святополка Окаянного є унікальними монетами. На них зображено Київського князя, а на зворотній стороні княжий знак – тризуб у Володимира та двозуб у Святополка. Алфьоров розповів, що монети знайшли за "абсолютно побутових обставин". Наразі триває передача монет державі.

Нам необхідно убезпечити цю передачу, бо вона є прецедентом за всі роки незалежності. Водночас, монети не мають загубитись "на калідорах", а бути передані до музею. З вашої ласки, називаю цей скарб для історії та науки "Городницьким скарбом",
– написав Алфьоров.

Востаннє старовинні монети у таких кількостях в Україні знаходили ще у 1876 році під час будівельних робіт на Вознесенському узвозі у Києві, тоді знайшли 120 монет.

Цікаво Археологи на Буковині знайшли унікальну споруду часів Римської Імперії: неймовірні фото

Всього до цієї знахідки було відомо про існування приблизно 400 монет часів Володимира Великого, Святополка Окаянного і Ярослава Мудрого.