Колектив вважає переміщення Олександра Харченка незаконним, оскільки це порушує Кодекс законів про працю України.
"Ми вважаємо такі неправові дії початком наступу на свободу слова, оскільки в агентстві з’явилися ознаки цензури", — йдеться в заяві.
Зокрема, журналісти інформагентства заявляють про випадки, коли керівництво розпоряджалося зняти певні новини з сайту, а також критикувало колектив за нібито надмірне освітлення ситуації з побиттям екс-прем’єра Юлії Тимошенко.
"Харченко був єдиним, хто міг протистояти новому керівництву в їх спробі зробити сайт УНІАН менш гострим, більш лояльним до влади. Вважаємо, що через це його і "посунули", — сказано в заяві.
У зв’язку з цим трудовий колектив заявляє про початок трудового спору з новим керівництвом агентства і вимагає повернення Харченка на посаду головного редактора "з усіма повноваженнями і з поверненням посади до штатного розпису".
У середу шеф-редактором УНІАНу був призначений Михайло Ганницький, який раніше виконував обов’язки заступника головного редактора.
Генеральний директор УНІАНу Вадим Осадчий заявив, що переміщення на іншу посаду Харченка пов’язане з негативними економічними показниками інформагентства і спростовує звинувачення "в таблоїдізаціі УНІАНу".