За його словами, єхидна реакція українців на скасування Кримського федерального округу – саме те, чого чекає Кремль.

Казарін пояснює, що федеральні округи в адміністративно-територіальному устрої Росії ніколи не заперечували звичну обласну структуру – швидше вони її дублювали.

Після скасування Кримського федерального округу український півострів – в межах російського підходу – залишається тим самим окремим суб'єктом федерації. З окремим бюджетом, окремими силовиками та органами влади. Столиця Криму нікуди не переносилася, а доля російських призначенців у Сімферополі та Севастополі продовжує вирішуватися в Москві,
– пише журналіст у своїй колонці.

Це рішення Кремля, за його словами, означає лише одне: з точки зору Москви анексований півострів достатньо інтегрований у російську вертикаль. Тобто, Кримський федеральний округ і створювали лише щоб московський повпред Олег Бєлавєнцев міг безпосередньо наглядати за колишніми українськими політиками, що склали присягу триколору.

Читайте також: Путін має зараз одну мету – позбутись окупованого Донбасу, – Тука

"Коли стало ясно, що для Росії Крим – це не більш ніж пересічна причорноморська "саратовська область", – потреба в окремому федеральному окрузі зникла", – додає оглядач.

Тому всі розмови про те, що скасування Кримського федерального округу — спроба "заховати" Крим всередині російської вертикалі, безглузді.

Журналіст нагадує, що перед Україною навіть після зміни статусу анексованого півострова у складі Росії залишається важливе питання.

"Україна має відповісти собі на головне питання – про те, як вона ставиться до людей, які залишилися на території Криму після березня 2014. Або Київ сприймає їх як архітекторів анексії та погоджується з Москвою, яка вже два роки поспіль переконує всіх, що Крим "сам зробив свій вибір". Або розуміє, що вони заручники і жертви політики Кремля, який вирішив два роки тому пограти в Радянський Союз. Оскільки від цього безпосередньо залежить інтонація наших коментарів щодо українського півострова. І повірте, зловтіха в цьому разі — саме те, на що чекає від України Москва",
– підсумував Казарін.