Реформа децентралізації
— Загроза змін до Конституції є у частині про децентралізацію. У цьому тексті більше "доцентралізації", ніж децентралізації. Тому що йде укрупнення влади президента і це не питання у президентові як такому, а в тому, що виконавча влада, яка не є підконтрольна парламенту, завжди має тенденцію перетворюватися в авторитаризм.
Найбільшою ж проблемою є узалежнення місцевого самоврядування від майбутніх префектів, які будуть підконтрольні президенту.
— І узалежнення місцевого самоврядування безпосередньо президенту у той спосіб, що він буде мати повноваження призупиняти владу органів місцевого самоврядування на невизначений строк. Також є загроза державності, як такій. Не варто дурити ні себе, ні людей.
Читайте також: Схрестили вужа з їжаком, — Гриценко про зміни до Конституції
— Всі розуміють, що таке райони Донецької та Луганської областей, де перебувають російські військові та найманці. Там не може йти мова про самоврядування.
Пріоритети Кремля
— Мені ультиматуми не ставили. Звичайно, переконання були різні. Всі свідомі того, що внесення змін до Конституції ніяким чином не вплине на політику Кремля.
Кремль ніколи не керувався виконанням якихось домовленостей, він керувався виключно своїми пріоритетами.
— У такій ситуації ми повинні дбати про зміцнення країни. А сила починається з того, що ми маємо зміни до Конституції вносити самотужки.
Більше — дивіться у інтерв’ю.