Децентралізація

Гриценко: Є проблема — схрестили вужа з їжаком. У законі написано про децентралізацію, а туди ще впихнули путінські вимоги щодо особливого статусу чи особливостей місцевого самоврядування на Донбасі. І тут виникла проблема: якби була лише децентралізація — було б понад 300 голосів.

Це було принциповою помилкою. Категорично проти того, щоб віддати суверенітет на окупованих територіях.

Коліушко: Законопроект про децентралізацію є вкрай необхідний Україні. Те, що народні депутати не змогли підготувати кращий законопроект і внести його ще раніше – це їхня відповідальність. Президент те, що хотів внести – вніс.

Я вважаю, у парламенті все ж відбулась позитивна подія, законопроект пішов у Конституційний суд.

— А для Донбасу – прикро, що хтось вирішив об’єднувати дві непоєднувані речі. Це шкодить і розколює суспільство щодо підтримки децентралізації. За децентралізацію Україна бореться останні 10 років. Сьогодні не можна в Донецькій та Луганській областях організувати повністю місцеве самоврядування.

Самоврядування на Донбасі

Коліушко: Цей закон – наруга над правом. Я вважаю, що пункт № 18 "Про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" є недоречним.

Читайте також: "Подвигів" постмайданівських прокурорів вистачить на 3 пожиттєві строки, — експерт

— Особливості місцевого самоврядування та особливий статус областей – це величезна різниця. Особливий статус – це може бути автономія та інше. Особливості місцевого самоврядування можуть стосуватись виключно органів місцевого самоврядування, вони можуть мати більші чи менші повноваження

Гриценко: Порошенко сам не хотів включати пункт № 18, його змусили домовленості з Путіним, досягнуті 12 лютого.

Більше — дивіться у інтерв'ю.