Про це він розповів в ефірі 24 каналу розповів. Юрчишин зазначив, що вони фактично "віддали" недоторканність в повну залежність він однієї людини – генпрокурора, який тотально залежний від президента.

Важливо Венедіктова заблокувала розслідування щодо "слуги" Халімона: НАБУ підозрювало його в корупції

І навіть якби Ірина Венедіктова хотіла б проводити розслідування, вона не могла б це зробити без дозволу Офісу Президента,
– зазначив Юрчишин.

За словами нардепа, як наслідок, ми маємо залежного від президента генпрокурора, незалежно від прізвища, який має всі повноваження щодо розслідувань.

"От і маємо нібито скасування недоторканності. Зараз Венедіктова активно супроводжує справу про Стерненка, але водночас заморожує всі спроби притягнути до відповідальності ймовірних корупціонерів більшості. Таке "скасування" недоторканності нічого не дає", – вважає Юрчишин.

Що треба робити з недоторканністю?

Нардеп назвав 2 основні кроки до того, щоб нардепа позбавили мандату:

  1. Для початку – вести розслідування мають всі органи, які виявили злочин, до яких ймовірно причетні нардепи до моменту, поки не винесуть рішення про арешт. Вже його може підписувати генпрокурор або керівник САП. Процедура не має блокувати розслідування.
  2. Потрібно обирати генпрокурора на конкурсі, а президент повинен мати лише церемоніальні повноваження.

Що відомо про депутатську недоторканність та її скасування?

  • Депутатська недоторканність передбачає особливий порядок притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт нардепів. Це юридична гарантія, яка убезпечує депутатів від кримінального переслідування на рівні зі звичайними українцями.
  • 3 вересня 2019 року парламентарі більшістю голосів проголосували за зняття депутатської недоторканності. 11 вересня документ підписав президент Володимир Зеленський. Зміни набули чинності 1 січня 2020 року.