Хомчак підкреслив, що після Другої світової війни світ прагнув миру і стабільності. Саме тому 4 квітня 1949 року створили воєнно-політичний блок – НАТО.
Варте уваги Перепони та небажання сторін: чому Україна досі не в НАТО і до чого тут Кремль
Про російську агресію в Україні
Головнокомандувач ЗСУ звернув увагу на те, що у лютому 2014 року вперше з повоєнних часів міжнародно визнані кордони в Європі були порушені.
Росія тимчасово окупувала та спробувала незаконно анексувати Крим і Севастополь, окупувала частину території суверенної держави й розв'язала криваву війну,
– наголосив він.
Й пояснив, що це не лише об'єднало українців у спротиві підступному загарбнику, але й переконало у необхідності вступу до НАТО.
Вступ до НАТО зміцнить не тільки Україну, – Хомчак
Хомчак зауважив, що ЗСУ активно співпрацюють з НАТО. Україна ефективно використовує інструменти співробітництва, яке поглибилося після отримання статусу партнера з розширених можливостей.
"Такий статус, крім України, мають Австралія, Грузія, Йорданія, Фінляндія і Швеція. Ми працюємо над наповненням цього формату відносин практичним змістом", – зазначив генерал-полковник.
Генерал-полковник відзначив участь ЗСУ в операціях з підтримання миру та безпеки у Косово та Афганістані. Й додав, що розглядається питання приєднання до місій в Іраку та у Середземному морі.
"Така співпраця має мирний характер, працює на зміцнення обороноздатності України, сприяє досягненню військових критеріїв набуття повноправного членства у НАТО", – додав він.
За останні роки Збройні Сили України стали справжнім щитом Європи, а наша країна – активним контриб'ютором євроатлантичної безпеки,
– наголосив Хомчак.
Головнокомандувач ЗСУ також наголосив, що вступ до НАТО зміцнить не тільки Україну, але й так само посилить Організацію Північноатлантичного договору.
Важливо Байден підтримує прогрес України на шляху до членства в НАТО