Судячи з відео, пілоту вдалося катапультуватися, але всі деталі ще будуть з'ясовувати. Про це в ефірі 24 Каналу розповів речник Східного угруповання військ Збройних Сил України Сергій Череватий.
Також цікаво 1,5-тонна керована бомба УПАБ-1500В Росії: чи можна її збити та яким областям загрожує
ЗСУ збили Су-24 над Бахмутом
Співрозмовник в ефірі нашого каналу офційно підтвердив збиття ворожого бомбардувальника Су-24. За його словами, збив ворожу "пташку" воїн 93 окремої механізованої бригади Холодний Яр з переносного зенітно-ракетного комплексу "Ігла".
Я хочу сказати, що наші воїни – як зенітники, так і винищувальна авіація та інші типи ППО Сухопутних військ – вони всі чатують. І ніколи ворог не може бути впевненим, що в будь-який момент його не можуть вразити,
– заявив Сергій Череватий.
ЗСУ збили російський Су-24: дивіться відео
Генштаб ЗСУ підтвердив цю інформацію під час вечірнього зведення.
Ситуація в Бахмуті
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр анонсувала "гарні новини" щодо півночі Бахмута. Вона не стала розголошувати деталі, але заявила, що динаміка позитивна для України.
Я вам можу розказати, що відбувалося за цю добу. Бахмут залишається епіцентром атак ворога на цьому відтинку фронту. Ворог намагався йти в атаку, здійснив 191 обстріл з різних типів артилерії,
– прокоментував речник Східного угруповання військ.
Загалом на цьому напрямку відбулося 31 боєзіткнення. У самому Бахмуті – 65 обстрілів артилерії та 10 боєзіткнень. У цих боях Росія втратила 270 своїх військових вбитими, а ще 291 – зазнав поранень. Ще один окупант потрапив у полон.
Як росіяни втрачають авіацію
Збиття російського літака – далеко не нова подія. Починаючи з 24 лютого, таке трапляється ледь не щодня. Загалом за понад рік росіяни втратили 594 одиниці авіації, з яких:
- 305 одиниць – літаки,
- 289 одиниць – гелікоптери.
Збитий сьогодні над Бахмутом Су-24 – це радянський надзвуковий фронтовий бомбардувальник. Його прийняли на озброєння ще в 1975 році. За цей час виготовлені понад 1 200 одиниць такого типу.
Су-24 призначений для завдання ракетно-бомбових ударів у простих та складних метеоумовах, вдень та вночі, зокрема на малих висотах з прицільним враженням наземних і надводних цілей. Він може бути носієм тактичних ядерних зарядів.
До слова, Су-24М також є основним літаком бомбардувальної авіації Повітряних сил ЗСУ.