Нардеп та представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський розповів, що підписався під рішенням про виключення Шевченка через кілька днів після його зустрічі з Лукашенком. Джерело: https://censor.net/ua/n3268393

До речі Скандального "слугу народу" Шевченка виключили з фракції

Шевченко вчинив неетично

Шевченка обрали на мажоритарному окрузі. Тому, виходячи із фракції, він не втрачає мандат. Однак, на думку Веніславського, нардеп міг спокійно піти самостійно, але зрежисирував ситуацію про альтернативну точку зору, яка не збігається із президентською та більшістю фракції.

Нардеп визнав, що це неетично. Він переконаний, що 99% його колег стали депутатами виключно завдяки тому, що йшли на вибори від партії "Слуга народу", яку представляв президент. Відтак Шевченко мав би узгодити свою позицію.

Для мене його поїздка до Лукашенка – насамперед, вирок самому ж Лукашенку, бо він зустрівся із якимось депутатом, якого ніхто не знає... По-людськи Лукашенка шкода,
– підсумував Веніславський.

Що цьому передувало

  • Шевченко у квітні їздив у Мінськ, аби зустрітись із Лукашенком. Він зізнався, що це була його давня мрія та велика честь для нього.
  • Коли в Мінську затримали блогера Романа Протасевича, Шевченко похвалив дії Білорусі та назвав це "державністю".
  • Такі заяви політик робив і раніше. Під час активної фази протестів у Білорусі, 17 серпня 2020 року, парламентар закликав пробачити Лукашенку "його гріхи". Попри жорстоке побиття та затримання демонстрантів, Шевченко запевняв, що мир у суспільстві "тримається на любові та прощенні".
  • Опозицію Білорусі нардеп називав "муд*ками", "виродками" і "під*расами".