Щоб оскаржити несправедливий вирок Воловецького районного суду щодо сексуального насильства стосовно неповнолітньої, Закарпатська обласна прокуратура подала апеляцію. 6 червня розпочався розгляд цієї справи в апеляційному суді.

Варте уваги Кричали образи услід: закарпатські ґвалтівники не лишали свою жертву у спокої й під час слідства

Суд наразі лише розглянув клопотання

Перше засідання відбулося у Закарпатському апеляційному суді. Воно відбулося в межах розгляду апеляційних скарг на вирок Воловецького районного суду щодо зґвалтування 14-річної дівчинку, який той виніс 16 березня 2023 року.

Від органів прокуратури забезпечення публічного обвинувачення здійснюватимуть представники Офісу Генерального прокурора,
– повідомили в Офісі генпрокурора.

За підсумками судового засідання стало відомо, що суд розглянув клопотання учасників процесу. Після цього він відклав судове засідання та призначив наступне на серпень 2023 року.

Пов'язано це з тим, що адвокат одного з обвинувачених подав клопотання про перенесення розгляду через хворобу.

Прокуратура вимагає більш суворого вироку злочинцям

Як нагадали в Офісі генпрокурора, раніше Закарпатська обласна прокуратура вимагала більш суворого вироку для трьох обвинувачених у сексуальному насильстві у Верхніх Воротах на Закарпатті. Вона подавала клопотання щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Проте суд у задоволенні цього клопотання відмовив.

Зазначимо, що у березні справу розглядали за порушення частини 3 статті 153 Кримінального кодексу України "Сексуальне насильство". Згідно з законом, таке правопорушення карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

І спершу Воловецький районний суд Закарпатської області таки виніс вирок у вигляді 5 років ув'язнення. Однак посилаючись на те, що злочинці неповнолітні, та з урахуванням позитивних відгуків про них та відсутності судимостей раніше, вирок змінили. Замість 5 років ув'язнення хлопцям призначили випробувальний термін на 2 роки та змусили компенсувати моральну шкоду постраждалій.

Відтак 28 березня в Офісі генерального прокурора повідомили, що Закарпатська обласна прокуратура подала апеляційну скаргу з вимогою скасувати цей вирок. А також – ухвалити новий вирок судом апеляційної інстанції.

Що відомо про злочин над неповнолітньою: коротко

  • За даними слідства, зґвалтування неповнолітньої дівчинки відбулося у серпні 2021 року. У той день вона прийшла на запрошення одного з трьох підлітків у підвал.
  • Як згодом пояснила потерпіла, зі зловмисниками вона була у приятельських стосунках, тож не підозрювала, яка доля її може чекати внаслідок зустрічі з хлопцями.
  • Коли дівчинка спустилася у підвал, один зі злочинців вдарив дівчину в живіт, інший нахилив її голову та затиснув між ногами, щоб вона не могла чинити опору.
  • Після цього підлітки роздягли жертву та почали по черзі її ґвалтувати. Під час цього вони все знімали на телефон, а згодом розповсюдили ці кадри між учнями місцевої школи.
  • Сама ж жертва зґвалтування деякий час не розповідала нікому про те, що з нею трапилося. Як вона згодом пояснила, вона відчувала страх та сором через те, що трапилося.
  • Однак зміни у поведінці дитини помітила її бабуся. За її словами, онука стала похмурою, замкнутою в собі та мала проблеми зі сном. Про саме зґвалтування жінка дізналася від поліції.