Сьогодні фільм обговорили у Нацраді з питань телебачення та радіо під наглядом бійців АТО.
Ця історія триває вже кілька тижнів. Громадськість збурилась через одну з серій стрічки, де українських вояків називали кривавою хунтою, а війну на Донбасі — громадянською.
У Держкіно навіть спробували вилучити прокатну ліцензію на показ фільму. Та експертна комісія порушень тоді не побачила.
Люди вимагають заборонити скандальний серіал "Не зарікайся". Фільм виходить на ахметівському каналі Україна.
У приміщенні Національної ради з питань телебачення та радіомовлення - бійці АТО, громадські активісти, медіа експерти. Тут і винуватці зібрання - автор сценарію провокативного "мила" - Тетяна Гнєдаш та генеральний директор "ТРК Україна" Євген Лященко.
Сама ж авторка каже - хотіла написати історію про кохання. В сучасному історичному контексті.
І зробили аж так делікатно, що навіть позитивні герої серіалу називають війну на Сході громадянською.
За даними ТРК "Україна", одіозний кінопродукт щовечора дивляться понад три мільйони людей. Цей факт, на їхню думку, лише підтверджує високу якість серіалу. А от присутніх АТОшників цей фільм обурив.
Читайте також: Скандал навколо кліпу Зіброва про залізницю: сторони обмінялися неприємними коментарями
Авторка, серіалу разом зі своїм босом кажуть, що їх неправильно зрозуміли. Це кіно про любов, а не про війну. Хоча у стрічці бачимо інше: навіть проукраїнський персонаж говорить — війну почала не Росія.
За цієї дискусією спостерігає хлопець з АТО. Те, що він військовий, виказує лише його взуття. Максим Авраменко воював у батальйоні "Донбас".
Коли разом з побратимами виходив з Іловайського котла, потрапив у полон бойовиків. Був там 119 днів. Максим на собі відчув всі принади "русского мира".
У фільмі каналу "Україна" так званим ополченцям приписують позитивні риси — вважають присутні експерти.
Зрештою Нацрада зробила жорсткі висновки. Національна рада одноголосно винесла ТРК "Україна" попередження. За три такі зауваження, суд може позбавити медіа ліцензії.