Народний депутат Ярослав Железняк розповів 24 Каналу, що постанова про звільнення Безуглої в останню хвилину зникла з порядку денного. За його словами, це питання відмовились вносити, а задля порятунку депутатки влаштували справжню спецоперацію.
До теми У мене свої стосунки з пані Мар'яною, – Стефанчук про гучні заяви й внутрішні ігри Безуглої
Чи є одностайність щодо звільнення Безуглої
Якщо народні депутати пропонують винести питання на голосування, то це зобов'язані зробити. Далі все залежатиме від кількості голосів.
"Була ціла операція під назвою "Врятувати рядового Раяна", тільки замість Райна була пані Безугла. Але ніяк не могли й не хотіли поставити це питання на голосування. Чому? Тому що голосів в залі було б, я думаю, конституційна більшість. В Офісі Президента сказали, що не можна такого робити", – сказав Ярослав Железняк.
Після того, коли народні депутати вичерпали наявні дипломатичні можливості, то у залі виникла суперечка, яка призвела до блокування трибуни. Тоді у президії та у представників більшості було два варіанти: винести питання Безуглої на голосування, або закривати засідання.
Я не знаю, чим керувалася колегія з коаліції, але вони обрали другий варіант, тому парламент в перший день першого засідання після довгої перерви, просто через те, що вони хотіли зберегти її посаду, завершив своє засідання,
– додав Железняк.
Далі відбулося зібрання депутатської фракції "Слуги народу", де обговорювали ситуацію з голосуванням. Після цього має бути прийняте рішення. За словами народного депутата "Голосу", 11 січня фракція знову планує винести на розгляд питання звільнення Безуглої.
Дуже цікава ситуація, тому що однозначно є більше ніж 226 голосів. Я з повагою ставлюсь до спікера та президії, але все ж таки парламентом курують народні депутати. Я думаю, завтра ми продемонструємо, що таке парламентська-президентська республіка,
– наголосив Железняк.
Скандал навколо Мар'яни Безуглої: що відомо
- Народна депутатка від "Слуги народу" відома своїми гучними заявами. Так наприкінці листопада 2023 року вона звинуватила Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного у відсутності плану на 2024 рік. Безугла запропонувала всьому військовому керівництву піти у відставку. Військовослужбовці, журналісти та волонтери засудили депутатку та звинуватили її у розпалюванні конфліктів під час війни.
- Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки 5 січня прийняв рішення відкликати депутатку з посади заступниці голови. Далі за цю постанову має голосувати парламент. Безугла прокоментувала ситуацію, зауваживши, що рішення приймуть у залі Верховної ради. Своїх колег вона звинуватила у "підступності".
- У перший день роботи 10 січня Верховна Рада так і не розглянула звільнення Безуглої. Навіть дійшло до того, що депутати заблокували трибуну. Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що конструктивної роботи не буде й закрив засідання.