Раніше відповідний законопроєкт щодо можливості звільнити Ситника підтримав профільний комітет. "Цього питання немає у порядку денному", - повідомило джерело видання РБК-Україна.
Цікаво Коли Рада голосуватиме за "антиколомойський" законопроєкт: відповідь Арахамії
Спікер парламенту Дмитро Разумков 29 квітня підписав розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Ради на 30 квітня на вимогу 159 нардепів. Також за ініціативи Разумкова о 12:00 того ж дня відбудеться засідання погоджувальної ради парламенту.
Напередодні народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура у своєму телеграм-каналі оприлюднив перелік питань, що можуть бути на порядку денному позачергового засідання.
Серед них є шість законопроєктів про ратифікацію угод та 3 законопроєкти про приєднання України до різних угод. Крім того, у порядок включений законопроєкт щодо зниження грошової застави на місцевих виборах.
Які питання можуть розглядатимуть нардепи:
- проєкт постанови №3068 "Про Звернення Верховної ради України до парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій щодо засудження триваючої збройної агресії Російської Федерації проти України, незаконної анексії Автономної республіки Крим і міста Севастополь та окупації окремих районів Донецької і Луганської областей, політичних репресій проти громадян України та звільнення політичних в'язнів – громадян України".
- законопроєкт №3329 "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування доходів медичних працівників, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19).
- проєкт закону №3313 "Про внесення змін до Регламенту Верховної ради щодо оптимізації процедури розгляду законопроєктів у другому читанні".
- законопроєкт № 2386 "Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії".
- проєкт постанови №3384 "Про Звіт Тимчасової слідчої комісії ВР України з питань розслідування пожежі (вибухів) на складах боєприпасів в Ічні (Чернігівська області), Калинівці (Вінницька області), Балаклії (Харківська області), Сватовому (Луганської області), Кривому Розі (Дніпропетровська області) у період з 2014 по 2018 роки".
- законопроєкт №3132 "Про внесення змін до ЗУ "Про Антимонопольний комітет України" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення системи органів Антимонопольного комітету".
- проєкт постанови №3400 "Про внесення змін до постанови "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної ради з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини державного бюджету України".
У порядку денному також передбачений розгляд спецпроцедури прийняття закону про банки у другому читанні. Крім того, нардепи розглянуть і дві постанови, якими передбачені зміни у складі парламентських комітетів.
Питання призначення Саакашвілі не планують розглядати
Про те, що на позачерговому засіданні парламенту 30 квітня не буде розглядатися питання про призначення Махеїла Саакашвілі на посаду віцепрем'єр-міністра заявила і заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук. Про це вона повідомила в коментарі РБК-Україна.
За її словами, в порядку денному немає жодних кадрових питань.
Можуть проголосувати за спецпроцедуру розгляду "антиколомойського законопроєкту"
На позачерговому засіданні у четвер Верховна Рада планує розглянути початок спеціальної процедури розгляду банківського законопроєкту, який в народі отримав назву "антиколомойський". Про це РБК-Україна повідомила Євгенія Кравчук.
За запуск спецпроцедури розгляду закону Рада має проголосувати у сесійній залі не менш ніж 226 голосами.
Нагадаємо Профільний комітет розглянув усі правки до "антиколомойського закону"
Що відомо про "антиколомойський" законопроєкт?Він є однією з головних вимог МВФ для наступного кредиту Україні. Законопроєкт називають "антиколомойським", оскільки наразі найбільше значення він має для державного Приватбанку в протистоянні з колишнім власником – Ігорем Коломойським. Сам олігарх проєкт закону називає не "антиколомойським", а антиукраїнським.
Закон передбачає, що власники і ексвласники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі.
Детальніше – читайте за посиланням.