Які наразі ціни на молоко

За словами аналітика Асоціації виробників молока Георгія Кухалейшвілі, Єврокомісія опублікувала попередні дані, згідно з якими у липні 2024 року середня ціна на молоко-сировину в ЄС склала 46,23 євроцента за кілограм. Це на 0,4% більше ніж у червні.

Читайте також Ціни на молочну продукцію: що буде влітку 2024 року

Порівняно з ціною станом на липень 2023 року, молоко в ЄС подорожчало на 5,4%. В Україні минулого місяця молоко-сировина в середньому коштувала 35,57 євроцента за кілограм.

Якщо ж порівнювати з червнем поточного року, то ціна на молоко-сировину підвищилась в 13 країнах-членах ЄС. Серед великих виробників і експортерів молочної продукції, ціни на сировину збільшились порівняно до червня 2024 року:

  • у Данії до 47,99 євроцента за кілограм (+1,9%),
  • Франції до 46,12 євроцента за кілограм (+0,4%),
  • Італії до 50 євроцентів за кілограм (+0,6%),
  • Нідерландах до 48 євроцентів за кілограм євроцентів за кілограм (+0,5%).

Найбільше подорожчало молоко у Бельгії до 48,56 євроцента за кілограм (+9,8%).

У липні закупівельні ціни не змінилися в Німеччині, Іспанії, Ірландії, Португалії, Польщі, на Мальті і Кіпрі, порівняно до червня поточного року. За останній місяць молоко-сировина подешевіла лише у 6 країнах-членах ЄС. Найбільше зниження спостерігалося у:

  • Словаччині до 39,15 євроцента за кілограм (-6,2%),
  • Чехії до 42,99 євроцента за кілограм (-2,1%),
  • Литві до 36,86 євроцента за кілограм (-1%).

В решті країн темпи зниження цін на молоко були менше ніж 1% порівняно до попереднього місяця.

Традиційно найдорожче молоко-сировина – на Кіпрі (63,62 євроцента за кілограм), Мальті (61,94 євроцента за кілограм), у Греції (51,90 євроцентів за кілограм). Найнижчі ціни за молоко отримують фермери в Литві (36,86 євроцента за кілограм), Латвії (38,97 євроцента за кілограм) та Словаччині (39,15 євроцента за кілограм).

Причини здорожчання молока-сировини

Георгій Кухалейшвілі припускає, що закупівельні ціни продовжують укріплюватися внаслідок скорочення обсягів виробництва молока-сировини в країнах Західної Європи, зокрема в Нідерландах та Ірландії.

Скоріш за все, більш суттєве зростання цін на молоко стримує слабкий попит на європейське сухе незбиране молоко та сухе знежирене молоко на зовнішніх ринках в період літніх відпусток, а також оптимізація використання молока-сировини, кооперація між країнами в даній сфері.

Global Dairy повідомляє, що для закриття потреб переробників Західної Європи постачаються наливні вершки з молокопереробних заводів Польщі. Польські молочні фермери одні з небагатьох в ЄС демонструють приріст у виробництві молока-сировини.Також європейські переробники скорочують виробництво сухого молока і, скоріш за все, пускають наявну сировину на виробництво іншої продукції.