Цього разу в Токійському університеті створили унікального андроїда, який моделює поведінку 9-місячної дитини. Механічне маля навіть назвали відповідно - Noby, це абревіатура від nine-month-old baby.
У робота можна завантажувати програмне забезпечення, спостерігати за тим, як він реагує на людей та навколишнє середовище, а після цього порівнювати його поведінку з реальними дітьми. Якщо потрібно змінити манери Noby, достатньо просто модифікувати його програму діяльності.
”Мета проекту - створити систему, яка зможе вивчити різні моделі поведінки та розвинути необхідні функції під час взаємодії з довкіллям і людьми. Для цього, на мою думку, потрібно детально дослідити механізм поведінки людей під час розвитку та адаптації”, - каже керівник проекту, професор Токійського університету Ясуо Кунійосі.
Робомаля важить майже 8 кг, його зріст - 71 см. Вкрите воно шкірою з уретану, в яку вбудовано 600 датчиків. Noby - гнучкий, адже має анатомічно правильні суглоби. Слух забезпечує чутливий мікрофон, а зір - відеокамери. Все це з'єднали з потужним комп'ютером.
Вивчати 9-місячну дитину взялись не випадково. Адже саме у цей період життя людини дуже швидко розвиваються рухові та пізнавальні функції. Noby може допомогти науковцям зрозуміти, як дитина реагує на довкілля та як розвивається інтерес до об'єктів, що її оточують.
Цей малюк - лише один з "гуманоїдів", якими опікується Японське науково-технічне агентство. Науковці вірять, що такі досліди наблизять час, коли роботи зможуть жити разом з людьми.
2 хв
Андроїд моделює поведінку 9-місячної дитини
Схоже, конструювання роботів - це спільне для всіх японських науковців хобі.