Як стверджує директор із зовнішніх комунікацій концерну "Калашніков" Софія Іванова, таке рішення Міноборони Росії ухвалило за підсумками випробувань, що проходили у 2017 році. Додамо, що загалом їх почали випробувати ще з 2011 року.
Читайте також: У Росії похизувалися, як зміцнилася їхня армія у 2017 році
За її словами, автомати АК-12 і АК-15 стануть частиною екіпірування "Ратник", яке у Росії позиціонується як екіпірування "солдата майбутнього", повідомляє ФАН.
Крім того, офіційна газета Міноборони Росії "Червона зірка" повідомила, що військове відомство вирішило взяти на озброєння не лише автомати виробництва "Калашнікова", а й автомати АЕК-971 і АЕК-973 розробки заводу імені Дегтярьова, пише "Лента".
Зазначається, що АК-12 і АК-15 за простотою та надійністю більше підходять для загальновійськових частин, а вироби ковровського заводу рекомендовано для різних спецпідрозділів.
"АК-12 – автомат калібру 5,45 міліметра, а АК-15 – калібру 7,62 міліметра, на них можна ставити магазини від попередніх моделей відповідних калібрів. Запобіжник на цих автоматах має чотири положення: це, крім блокування вогню, стрільба довгими чергами, черга з двох пострілів і одиночний постріл. Обидва автомати оснащено планкою Пікаттіні – рейковим кріпленням для прицілів і інших аксесуарів. На автомати також можна встановити багнет-ніж, швидкознімний глушник і 40-міліметрові гранатомети ГП-25 та ГП-34", – йдеться на офіційному сайті виробника.
Також російський віце-прем’єр Дмитро Рогозін свого часу заявляв, що на АК-12 військовослужбовець відповідно до своїх уподобань, індивідуальних особливостей статури, специфіки завдань зможе використовувати нічну, денну, тепловізійну оптику, лазерний далекомір, а рукоятку затвору можна встановлювати у двох положеннях, тобто підходить і для шульги, передає РБК.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Росія готується до випуску модифікованої версії вогнеметної системи ТОС – після пострілу з цієї реактивної системи залпового вогню утворюється ефект спустошення всього живого.