Україна протистоїть повномасштабній агресії Росії вже 835 днів. Про головні події за добу – читайте на 24 Каналі.

Дивіться також Нова Антанта і відкриття нового "Другого фронту": чому зустріч у Нормандії може стати історичною

23:57, 8 червня

На Рівненщині попрощалися із загиблою в Одесі поліцейською

У Рівненській області попрощалися з лейтенанткою поліції Олександрою Олещук, яку змило хвилею в море в Одесі.

Поховали 20-річну лейтенантку поліції в селі Білів Рівненського району. На церемонію прощання прийшли рідні, близькі й колеги.

00:00, 8 червня

Президент Франції підтвердив участь у Саміті миру в Швейцарії. Також Еммануель Макрон заявив, що приїде в Україну.

23:54, 7 червня

Невідомий у Копенгагені побив прем'єрку Данії

Як пишуть у ЗМІ, прем'єрку Данії Метте Фредеріксен побив невідомий чоловік у Копенгагені в ввечері в п'ятницю 7 червня. Зазначається, що невідомий чоловік вдарив її, коли вона була на площі Кюльторве.

Сама глава уряду шокована інцидентом, що стався. Також у ЗМІ зазначили, що чоловіка вже заарештували.

23:50, 7 червня

Що потрібно, аби Саміт миру був успішним для України

За словами Зеленського, передусім від лідерів потрібна їхня присутність.

"Не боятися Росію і підтримати інавгураційний саміт – це тільки перший крок, це зрозуміло, але це крок до закінчення війни – показати, що весь світ на боці закінчення війни, що він (світ – 24 Канал) хоче цього і максимально допомагає Україні наблизити справедливий, міцний мир не на годину, місяць чи рік, бажано – назавжди", – наголосив український гарант.

Також він зазначив, що дуже важливо, аби ті лідери, які мають особистий, великий політичний вплив допомагали залученням інших лідерів, які досі "балансують між Україною та Росією".

23:46, 7 червня

У "КиївПрайді" відповіли, де проходитиме Марш рівності

Вперше від початку повномасштабної війни "КиївПрайд" організує Марш Рівності та проведе благодійний фестиваль. Спочатку планувалося, що хода пройде у метро, проте згодом від цієї ідеї відмовилися.

Голова "КиївПрайду 2024" Анна Шаригіна зазначила, що Марш рівності, як і планувалося раніше, відбудеться 16 червня – проте на поверхні.

Анна Шаригіна розповіла, що цьогоріч у рамках "КиївПрайду" планується організувати 3 основні активності.

Перше – це великий збір. Організатори закликають донатити всю ЛГБТК+ спільноту України та всього світу. Зібрані кошти планують відправити у 5 різних фондів – зокрема, на потреби військових та ветеранів.

Також вже у неділю, 9 червня у Києві відбудеться благодійний фестиваль. Анна Шаригіна зазначила, що вони хочуть надихнути ЛГБТК+ спільноту на те, щоб вона брала участь у благодійних заходах та була з Україною у ці складні часи.

Водночас"КиївПрайд" у 2024 році не планує відмовлятися від традиції.

Раніше планувалося провести Марш рівності у метро, проте влада наполягла, що такий варіант не є надто безпечним. Шаригіна пояснила, що там неможливо забезпечити так правопорядок, як на поверхні. Тому Марш відбудеться на одній з центральних вулиць Києва.

22:00, 7 червня

В Україні забронювали 90% рятувальників і поліцейських, повідомив міністр МВС Клименко.

21:20, 7 червня

Надсилання інструкторів в Україну не стане ескалацією

Європа не воює з Росією, але хочемо підсилити Україну та зробити все можливе для перемоги. Запит на інструкторів є цілком легітимним, адже це не відрядження солдатів на лінію фронту. Тому це не стане ескалацією.

Іще Макрон підтвердив, що буде коаліція військових інструкторів, про що говорив раніше.

"Ми не будемо одні, але з поваги до партнерів я не казатиму, що саме робитиме Франція. Ми використаємо наступні дні, щоб створити якомога ширшу коаліцію для допомоги Україні в тих рамках, про які я щойно сказав", – повідомив лідер Франції.

21:00, 7 червня

Макрон: Франція надасть літаки Mirage

"Я не наведу ані деталей, ані назву точну цифру. Ми домовилися про потреби",
– сказав Макрон.

Така таємничість пов'язана з тим, щоб не допомагати ворогові. Адже плани люблять тишу.

Зараз про літаки тривають дискусії із партнерами, які розпочалися кілька місяців тому. Президент Франції пояснив, що завжди намагався називати цифри, уже коли передають техніку. Так ефективніше і не дає росіянам скористатися інформацією.

Макрон зауважив: у пріоритеті – почати навчати пілотів та механіків. Це робитимуть у Франції, щоб усе було прозоро.

"Це те, що буде запущено буквально в найближчі дні у Франції. Це буде відбуватися на наших теренах", – розповів французький президент.

20:40, 7 червня

Бронювання військовозобов'язаних буде у Дії

Уряд ухвалив постанову про цифровізацію бронювання. В телеграм-каналі сервісу зазначили, що розробляється послуга, аби важливі для економіки українські компанії могли забронювати працівників на порталі Дія.

"Послуга в Дії усуне людський фактор та пришвидшить процес до години. Рішення з бронювання ухвалюватиме не людина, а кілька автоматичних перевірок у реєстрах", – йдеться в повідомленні.

Там зазначили, що на першому етапі бронювання в Дії працюватиме для критично важливих підприємств і тих, які забезпечують потреби Сил оборони. А вже далі перелік буде розширюватися.

Як працюватиме бронювання в Дії:

  • Керівники держустанов, компаній подають списки військовозобов'язаних на бронювання. І засвідчують заяву електронним підписом.
  • Система онлайн автоматично перевірить, чи підприємство є критично важливим, чи людина працевлаштована офіційно і чи є дані в реєстрі "Оберіг".
  • Дія надішле сповіщення керівникові про результат розгляду протягом доби.
  • У випадку, якщо відповідь позитивна – у працівника оновиться інформація в застосунку Резерв+. Також витяг про бронювання можна буде завантажити на порталі й за потреби роздрукувати.
  • Якщо ж у бронюванні відмовили, то керівник також отримає відповідь у кабінеті на порталі.

Михайло Федоров наголосив, що орієнтовно послугу запустять на початку липня та додав, що незабаром проводитимуть бета-тест послуги.

20:13, 7 червня

Німеччина може надати Україні четверту систему Patriot

20:05, 7 червня

Президентка Швейцарії очікує, що Росія візьме участь у наступній мирній конференції.

19:30, 7 червня

Українцям за кордоном тепер не обов'язково повертатися в Україну, щоб стати на військовий облік

Кабінет Міністрів України 7 червня ухвалив зміни до постанов, що регулюють військовий облік та мобілізацію. Зокрема, було спрощено облік для громадян за кордоном.

Відтепер українці, які не перебувають на обліку, не обов'язково повинні повертатися до України. Нові правила набувають чинності з дня опублікування. Як зазначили у Міноборони, вони мають зробити систему військового обліку більш ефективною та доступною.

Згідно з новими змінами до постанов, відтепер українці, які перебувають за межами України понад три місяці, можуть стати на військовий облік через закордонні дипломатичні установи. Кабмін прибрав вимогу особистої присутності у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Окрім цього, Кабмін вніс зміни до постанови про електронний облік правопорушень. Тепер інформація про адміністративні правопорушення призовників, військовозобов'язаних та резервістів буде надсилатися в електронному вигляді до поліції.

Зазначається, що також виключено вимогу подання висновку лікарсько-консультативної комісії про потребу в постійному догляді для осіб з інвалідністю ІІ групи. Це має спростити процедуру відстрочки від призову.

19:00, 7 червня

Зеленський у Франції підписав угоду з виробниками зброї

Зустрівся з представниками французького оборонно-промислового комплексу. Обговорили оборонні потреби України. Важливо розширити спільне виробництво озброєнь на території нашої держави.

Маємо конкретний результат: представники українських та французьких компаній підписали ліцензійну угоду щодо створення спроможності з виробництва боєприпасів за ліцензією KNDS France/Nexter.

Також підписали заяви про наміри щодо створення центру обслуговування та ремонту техніки KNDS France/Nexter в Україні й щодо використання технології 3D-друку для виготовлення запчастин цієї компанії.

18:15, 7 червня

Росіяни обстріляли Полтавщину, поранена жінка у важкому стані.

18:00, 7 червня

Літаки Mirage 2000 можуть бити по повітряних і наземних цілях, говорить Ілля Євлаш. Але пріоритетом усе ж є F-16.

17:37, 7 червня

Кабмін змінив умови видачі паспортів чоловікам призовного віку за кордоном

Кабінет Міністрів України 7 червня ухвалив нову постанову щодо чоловіків призовного віку за кордоном. Тепер ця категорія громадян не зможе отримати паспорт без військово-облікових документів.

Про це мовиться у новій постанові українського уряду. Нові правила запрацюють вже з 30 червня 2024 року.

Кабінет Міністрів погодив реалізацію експериментального проєкту, спрямованого на надання адміністративних послуг у сфері міграції за межі України.

Уряд також вніс зміни до процесу видачі та поновлення паспортів як для громадян України, так і для іноземців, який тепер включає процедури заміни втрачених або викрадених паспортів. Відповідальність за виконання цих завдань буде покладено на державне підприємство "Документ".

Згідно з постановою українські чоловіки у віці від 18 до 60 років, які перебувають за кордоном, повинні мати військово-облікові документи для отримання паспорта України або закордонного паспорта.

17:00, 7 червня

Росіяни мінують Харківщину, залишаючи бомби-пелюстки на землі та вибухівку в іграшках, передає кореспондентка 24 Каналу.

16:45, 7 червня

Остін розповів, що дасть дозвіл на удари по Росії американською зброєю

"Ми надали Україні можливість протистояти вогню, стріляти у відповідь по тих російських військах, які стріляють по них, і мати можливість виводити з ладу їхні артилерійські батареї, коли ті стріляють по українцях", – сказав він.

16:39, 7 червня

У Луганську від 7 до 20 вибухів

У мережі пишуть, що постраждала нафтобаза, а також територія, де у 2014 році була транспортна компанія "ТрансПеле". Згодом Росія почала паркувати там військову техніку.

16:00, 7 червня

У Міненерго анонсували новий порядок розподілу лімітів

Перший заступник глави Міненерго Юрій Власенко розповів, що в Україні з 8 червня буде запроваджено новий порядок застосування графіків погодинних відключень. Система буде працювати у тестовому режимі.

15:30, 7 червня

Інститут вивчення війни про ситуацію на Харківщині

"Російські війська використовують безпілотники від першої особи (FPV) з тепловізорами для підтримки нічних штурмів", – пишуть в ISW.

15:00, 7 червня

Байден оголосив про новий пакет допомоги Україні

Також він вибачився за те, що США зволікали з наданням зброї і це дало перевагу Росії.

Пакет включає:

  • ракети для систем протиповітряної оборони HAWK;
  • зенітні ракети Stinger;
  • боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS);
  • 155-міліметрові гаубиці;
  • 155-міліметрові та 105-міліметрові артилерійські снаряди;
  • 81-міліметрові мінометні міни;
  • бронетранспортери М113;
  • причепи для перевезення важкого обладнання;
  • берегові та річкові патрульні катери;
  • ракети TOW;
  • протитанкові комплекси Javelin та AT-4;
  • боєприпаси для стрілецької зброї;
  • боєприпаси для підриву;
  • прилади нічного бачення;
  • запасні частини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.
14:10, 7 червня

Зеленський виступив у парламенті Франції, депутати влаштували овації

"Франціє, дякую. Дякую, що ви разом з нами захищаєте життя", – висловився президент.

Далі, вже українською, він продовжив: дякує за те, що Франція "не вагалася й обрала сторону людяності у цій війні, сторону культури, сторону міжнародного права від перших навіть не днів, а годин цього нападу, яким Росія спробувала перекреслити 80 років Європи".

13:43, 7 червня

Які країни можуть бути наступними цілями Росії

Президент України під час свого виступу перед Національними зборами Франції заявив, що наступними цілями російської агресії можуть бути країни Балтії, Польща чи Балкани. За словами Зеленського, російському президенту Владіміру Путіну недостатньо навіть Європи.

Український лідер сказав, що Європу знову намагаються перекроїти силою і розказують, що ті чи інші народи нібито "не заслуговують" на самостійне існування. Він наголосив, що все це сьогодні направлено проти України, але завтра може бути спрямовано проти інших.

13:42, 7 червня

Зеленський про залякування Заходу росіянами

Володимир Зеленський висловився щодо постійних залякувань Заходу, які вже впродовж тривалого часу провадить Росія. Український очільник зазначив, що це ще один аргумент на користь сміливості західного світу.

Про це президент України заявив у своєму виступі перед Національними зборами Франції. Зеленський також наголосив, що вільний світ усе ще може виграти битву з агресором.

На питання, чи може Україна все ще виграти цю битву, президент сказав, що, безпечно, так, ми можемо.

12:42, 7 червня

Провал російського наступу на Харківщині вплинув на дії ворога на інших напрямках, – ГУР

Росіяни повністю провалили свій наступ на Харківщину, який почали у травні. Це вплинуло на плани та дії ворога і на інших ділянках фронту також.

Росіянам не вдалося досягти жодної з поставлених задач у ході наступу на Харківському напрямку, а Сили оборони України повністю контролюють ситуацію на цій ділянці фронту. Про це повідомив речник Головного управління розвідки Андрій Юсов у етері всеукраїнського телемарафону.

Андрій Юсов повідомив, що вся інформація про дії росіян фіксується нашою розвідкою, а кількість ворожого угруповання добре відома українському командуванню. Речник ГУР запевняє, що Сили оборони України проводять усі необхідні дії на потрібних напрямках.

12:38, 7 червня

Україна виконала всі умови для відкриття переговорів про вступ до ЄС, – джерела

Україна виконала всі чотири рекомендації, які отримала від Європейської комісії в листопаді минулого року. Ці умови були необхідними для відкриття переговорів про вступ до ЄС.

Про це заявив високопоставлений дипломат ЄС у форматі "офрек" кореспондентці 24 Каналу в Брюсселі. Співрозмовник зазначив, що наразі у Брюсселі відбувається закрита зустріч послів, де вони обговорюють проєкт переговорної рамки для України та проведення першої міжурядової конференції.

12:37, 7 червня

Десантники ВМС провели масштабні навчання на узбережжі Чорного моря

Військово-морські сили Збройних Сил України провели навчання в Чорному морі. Відпрацьовували десантування, маневрування та висадку на необладнане узбережжя.

Про це сьогодні, 7 червня, повідомила пресслужба ВМС ЗСУ. При цьому уточнили, що навчання відбулись на тижні, без зазначення конкретної дати.

12:29, 7 червня

Окупанти заявили про ракетну атаку на Ростов

Росіяни заявили про те, що на Ростов 7 червня нібито здійснили ракетну атаку. Місцеві жителі налякані та очікують на почастішання обстрілів.

Так, губернатор Василь Голубєв заявив, що Ростовську область буцімто атакували трьома ракетами, запущеними з боку України.

Варто зазначити, що ракети були збиті не на підльоті до регіону, а вже фактично над головами місцевих жителів.

Зокрема місцеві телеграм-канали заявили, що ракети буцімто були знищені під Каменськом-Шахтинським, вони навіть опублікували відповідні фото. А це, до слова, вже Ростовська область.

12:25, 7 червня

Зеленський виступив перед парламентом Франції

6 червня президент Зеленський прибув до Франції на урочистості з нагоди 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії.

Глава держави, виступаючи перед французьким парламентом, зазначив, що, на жаль, Європа знову припинила бути континентом миру.

Саме виграні битви проти нацизму повернули Європу людству, саме завдяки ним існують вільні нації, свобода особистості, а континет перетворився на джерело надії, зазначив Зеленський.

За словами політика, зараз ми живемо у такий час, коли нацизм повернувся, коли у Європі знову руйнуються вщент міста та спалюються села, коли в Європі знову існують фільтраційні табори, депортації та ненависть, яка стала новим російським культом.

12:24, 7 червня

Росія планує розкрити дані співробітників ГУР під час нової ІПСО проти України, – розвідка

Росіяни готують нову інформаційно-психологічну операцію проти України. За 15 мільйонів доларів ворог хоче досягнути аж 3 цілі.

Так, за даними ГУР МО України, російські спецслужби готують ІПСО, спрямовану на дискредитацію військового керівництва нашої держави, зокрема проти української Воєнної розвідки.

На реалізацію нової масштабної кампанії проти України росіяни виділили 15 мільйонів доларів.

12:21, 7 червня

Наслідки удару по Хмельницькій області

Голова Хмельницької ОВА Сергій Тюрін розповів про наслідки останньої атаки по регіону. Там вночі лунали вибухи.

Там знищили 11 ворожих цілей.

12:18, 7 червня

Наслідки удару по Чугуєву

Росіяни завдали ударів дронами по Чугуєву у ніч на 7 червня, пошкодивши медичний заклад. Правоохоронці вже документують наслідки атаки.

На щастя, минулося без постраждалих. Однак пошкодження цивільної інфраструктури суттєві.

09:36, 7 червня

Окупанти бідкаються на неспокійну ніч у Криму та над Азовським морем

Російське оборонне відомство повідомило, що сили ППО вночі нібито знищили 11 БпЛА над Кримом, 8 – над Азовським морем. Крім цього, там зазначили, що ще 6 дронів збили над Кубанню, 2 – над Бєлгородською областю та один над Ростовською.

09:31, 7 червня

Наступного тижня Зеленський виступить у Бундестазі, – ЗМІ

У вівторок, 11 червня, Зеленський виступить з промовою в Бундестазі.

Конференція з питань відновлення України, організована Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини, відбудеться у вівторок та середу наступного тижня.

09:30, 7 червня

У росіян з'явилася змога перезаряджати підводні човни в Новоросійську

Раніше у ЗСУ розповіли, що росіяни переміщують з Новоросійського порту в окупований Крим підводні човни з ракетоносіями, таким чином намагаючись заплутати українську армію. А тепер стало відомо, що у Новоросійську війська Росії отримали змогу перезаряджати їх.

Про це в етері телемарафону розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук.

Він назвав змогу перезаряджати російські кораблі у Новоросійському пункті базування очікуваною.

09:27, 7 червня

Путін випадково назвав втрати Росії у війні

В Інституті вивчення війни вважають, що під час пресконференції на полях Петербурзького міжнародного економічного форуму 5 червня, російський диктатор міг вчинити нехарактерну для себе річ – сказати правду. Щоправда, зазначають аналітики, зробив це Путін, вочевидь, випадково.

Так, Путін ненавмисно проговорився, що російські сили щомісяця можуть зазнавати в Україні втрат у 20 тисяч. Саме приблизно таку кількість, за словами української сторони, Росія кожного місяця мобілізує на війну.

Диктатор несвідомо припустив, що приблизно 5 тисяч російських військовослужбовців гине в боях в Україні щомісяця, відповідно 15 тисяч зазнають поранень.

09:26, 7 червня

Польща та союзники підняли літаки через російський повітряний удар по Україні

Росія вночі проти 7 червня атакувала Україну дронами та ракетами. Польща та інші союзники підіймали літаки в повітря через російські удари по Україні.

Польща разом із країнами-сюзниками підняла у повітря військові літаки через комбіновану російську атаку по території України. Польські військові зробили відповідну заяву.

Така ситуація сталась вже не вперше. Польща піднімала авіацію через російську атаку по території України. Крім цього, раніше ракети Росії, які вона запустила проти нашої держави, порушували повітряний простір Польщі.

09:23, 7 червня

Оновлена статистика втрат ворога

Упродовж останньої доби ЗСУ ліквідували 1080 окупантів.

Генштаб оновив статистику втрат ворога станом на 7 червня. При цьому, як зазначають військові, статистика орієнтовна через високу інтенсивність бойових дій.

Від початку повномасштабної війни російська армія втратила уже понад 516 тисяч вояк.

  • особового складу – близько 516080 (+1080) осіб,
  • танків – 7834 (+6) одиниць,
  • бойових броньованих машин – 15096 (+20) од,
  • артилерійських систем – 13497 (+64) од,
  • РСЗВ – 1095 (+0) од,
  • засоби ППО – 833 (+2) од,
  • літаків – 357 (+0) од,
  • гелікоптерів – 326 (+0) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 10886 (+40),
  • крилаті ракети – 2270 (+0),
  • кораблі /катери – 28 (+1) од,
  • підводні човни – 1 (+0) од,
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 18416 (+56) од,
  • спеціальна техніка – 2238 (+8)
09:22, 7 червня

Скільки "Шахедів" і ракет збили

Ворог запустив по Україні 5 крилатих ракет та 53 "Шахеди". У Повітряних силах відзвітували про статистику збитих цілей.

Сили протиповітряної оборони вночі проти 7 червня збили усі крилаті ракети та значну частину ударних дронів. Мовиться про 5 ракет та 48 "Шахедів".

Ворог завдавав ударів із районів Приморсько-Ахтарськ, Єйськ, Курськ – Росія та мис Чауда – Крим. Ракети летіли з Саратовської області. Їх запускали стратегічні бомбардувальники Т-95.

09:21, 7 червня

На Львівщині вночі фіксували ракету

У ніч проти 7 червня російські війська намагались масовано атакувати українські міста. Ракети та "Шахеди" долетіли до Заходу, зокрема їх фіксували у межах Львівської області.

Про це повідоми мер Львова Андрій Садовий та керівник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Водночас звук, який могли чути мешканці міста, не пов'язаний із атакою – це був грім.

06:40, 7 червня

На Київщині працювала ППО

Протягом всієї ночі проти 7 червня ворог атакував Київську область БпЛА та ракетами. Тривога тривала 4 години.

На щастя, обійшлось без постраждалих.

Станом на 5:50 ліквідація наслідків пожежі тривала. Всі оперативні служби працюють.

06:37, 7 червня

У Старокостянтинові пролунали вибухи

Російські дрони-камікадзе, серед іншого, атакували Хмельницьку область, зокрема Старокостянтинів, куди ворог постійно намагається поцілити бодай чимось. Після цього туди ж спрямували й крилаті ракети – вони летіли двома групами, але їх не було дуже багато. До 04:30, за інформацією моніторів, Старокостянтинів відбився.

06:35, 7 червня

Атака дронів на Луганськ

Пізно ввечері, 6 червня, телеграм-пабліки почали писати про серію потужних вибухів у тимчасово підконтрольному загарбникам Луганську.

Власне, було чути два потужних вибухи. Росіяни запевняють, що системи ППО збили нібито два безпілотні літальні апарати. Це підтвердив так званий прессекретар ватажка квазіреспубліки.