В ефірі телемарафону журналістка спитала міністра енергетики про те, чи здійснює ворог масовані атаки по енергетичній системі. Герман Галущенко зазначив, що наразі говорити про масовані атаки рано, але до них ворог готується.

Читайте також Трирівневий захист обʼєктів енергетичної інфраструктури: Рябцев сказав, в чому його особливість

Ворог щодня атакує енергосистему

Можемо сказати, що наразі таких масованих атак, які були минулого року, поки не було. Тобто вони щоденно атакують енергосистему, це правда. І намагаються знищити максимальну кількість об'єктів,
– констатував він.

За словами Галущенка, наразі не було масованих атак. Для прикладу він навів перший масований удар по енергетичній інфраструктурі, якого ворог завдав 10 жовтня 2022 року. Тоді близько 100 ракет запустили, щоб ударити по об'єктах генерації та передачі електроенергії. Водночас міністр думає, що окупанти готуються до подібного роду атак.

Журналістка спитала його про захист наших об'єктів енергетики. За словами міністра, у нас дійсно сильніша ППО, якщо порівнювати з минулим роком.

І ми отримали впродовж цього року, завдяки, перш за все зусиллям президента, велику кількість систем, яких у нас взагалі не було. Зокрема, Patriot, нові системи, яких у нас не було,
– додав Галущенко.

Він зазначив, що Patriot дозволяють збивати аеробалістичні ракети "Кинджал", які до того Україна збивати не могла. Власне, 9 березня 2023 року, коли була фінальна масована атака по енергосистемі, ворог бив цими ракетами.

Усе, що можна було зробити максимально, нами зроблено,
– Галущенко про відновлення енергосистеми.

В енергосистемі фіксували дефіцит

  • Зауважимо, що напередодні до українців звернулися в Укренерго. Пов'язано це зі зниженням температури повітря та використанням більшої кількості електроенергії. Відтак, у нашій енергосистемі стався дефіцит.
  • Кажуть, що дефіцит зафіксували ще 22 листопада. Тож, нашій країні довелося звернутися до сусідніх, щоб нам надали аварійну допомогу. Мовиться про Румунію, Словаччину та Польщу.
  • Тож українців закликають ощадливо споживати електроенергію впродовж доби. Просять не вмикати одночасно потужні електропристрої, вимикати світло у порожніх приміщеннях, а також перенести прання на нічні години.