Про це 24 Каналу розповів журналіст Аркадій Бабченко. Він пояснив свою мотивацію машинальним бажанням завдати шкоди російському триколору.
Дивіться також Закидав посольство Росії яйцями: в Естонії затримали журналіста Аркадія Бабченка
Подробиці інциденту
В понеділок стало відомо, що естонська поліція затримала журналіста, що вимушено виїхав із Росії у 2017 році.
Це сталося після того, як Україна змогла повернути викраденого хлопця з Херсону. Бабченко брав участь у перевезенні його з прикордонної Нарви в Таллінн. Цей хлопець пробув рік у Росії, але добрі люди знайшли його і його маму. Завдяки цьому з'явилась можливість його визволити.
"Коли ми проходили повз російське посольство, я побачив російський прапор – і бажання його пошкодити виникло машинально. Я купив у найближчому закладі яйця. Тут нема про що говорити, це був спонтанний порив душі", – прокоментував інцидент колишній журналіст.
За його словами, про Віденську конвенцію, яка присвячена недоторканості посольств іноземних держав, він дізнався лише після затримання поліцією. Водночас активіст шкодує, що йому довелося "нападати" на російське посольство в Таллінні, а не на МЗС у Москві.
Аркадій Бабченко про своє затримання: дивіться відео
Як приймають Росію в інших країнах
- Попри те, що чинний грузинський уряд проводить проросійський курс, свідомі грузини не цураються нагадувати росіянам про злочини путінського режиму.
- Також Росія втрачає свій вплив на Близькому Сході через вихід із зернової угоди та підтримку агресивного режиму в Ірані. Саудівська Аравія прагне скористатися занепадом країни-агресорки, для того, щоб стати повноцінним лідером регіону.
- Чи не єдина країна у світі, де Росії по-справжньому раді, це Північна Корея. Нещодавно туди їздив міністр оборони Сєргєй Шойгу для того, щоб випросити у авторитарного режиму артилерійські снаряди. Оглядачі іронічно відзначають, що кількість орденів на грудях російського та північнокорейського чиновників була приблизно однаковою.