Про ситуацію у Бахмуті в ефірі телемарафону розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий, пише 24 Канал. Він наголосив, що окупанти тактично не можуть завершити операцію із захоплення Бахмута.
Дізнайтесь більше Плани Росії щодо окупації Бахмута провалюються, – Єрмак
Сили оборони України продовжують знекровлювати окупантів
Череватий наголосив, що дії російської армії в районі Бахмута важко назвати "великою стратегічною наступальною операцією".
Зараз вони по суті тактично не можуть завершити операцію по захопленню українського районного центру Бахмут. Так, там дуже активні бої, вони ще продовжують на інерції здійснювати по декілька десятків атак, але вони зазнають величезних втрат,
– наголосив Череватий.
Водночас він підкреслив, що українське командування і штаби правильно планують оборону. Завдяки цьому Сили оборони України продовжують знекровлювати окупантів, зменшуючи їх бойові можливості та ламають бойовий дух росіян.
Окремо Череватий заявив про дефіцит боєприпасів у росіян. Він сказав, що слова власника ПВК "Вагнера" Євгенія Пригожина про нестачу боєприпасів – це сигнал SOS керівництву Росії.
Карта бойових дій у Бахмуті
Що відомо про ситуацію у Бахмуті
- У Генштабі ЗСУ повідомили, що минулої доби на Бахмутському напрямку підрозділи Сил оборони відбили численні атаки противника у північній частині міста Бахмут, а також в районах населених пунктів Оріхово-Василівка, Григорівка та Богданівка.
- Крім того, ворожих обстрілів зазнали Васюківка, Залізнянське, Оріхово-Василівка, Григорівка, Богданівка, Бахмут, Іванівське, Часів Яр, Курдюмівка, Озарянівка та Північне Донецької області.
- Міністерство оборони Великої Британії інформувало, що окупанти в останні дні закріпилися на захід від річки Бахмутка. Окупаційні війська виснажені, внаслідок чого темпи їх операцій найнижчі від січня 2023 року.
- У Міноборони підкреслюють, що російське керівництво, ймовірно, намагатиметься відновити наступальний потенціал сил після поповнення запасів особового складу і боєприпасів. Тим часом командири, ймовірно, будуть змушені обирати між проведенням наступальних операцій і надійною обороною по всій лінії фронту.