Той факт, що один із побратимів Журавля покинув його у небезпеці, підтвердився на відео з камери загиблого військового медика Миколи Іліна. Про це батько загиблого захисника Ярослава Журавля розповів у відеозверненні, оприлюдненому на ютуб-каналі блогера Андрія Луганського.

Читайте також: Зеленський нагородив орденом за мужність бійця, що кинув помирати морпіха Журавля, – Бутусов

Мого сина нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня разом з брехуном, зрадником морської піхоти, який покинув своїх товаришів. Це тільки завдяки відео, яке загиблий "Естонець" лишив для нас. Погубивши магазини, подарувавши сепарам оті 60 патронів. І залишив своїх товаришів,
– обурюється батько Журавля.

За словами чоловіка, якби вони не втекли, то Журавель та Ілін не загинули б.

"Зовсім все було би по-другому. І оті 25 – 30 метрів, які залишались до мого сина, вони би пройшли, і вони би його винесли", – каже чоловік.

Після хвилі обурення, що здійнялася в соцмережах через трагедію, до батька загиблого приїхало командування морської піхоти ЗСУ й почало виправдовуватися.

Ті брехуни розказували казки, найбільшу брехню про чотири виходи для врятування мого сина. Вони приховали, що були спецпризначенці, яким не дали добра витягти мого сина звідтіля,
– розповідає чоловік.

Відеозвернення батька загиблого Журавля:

Загибель морпіха Журавля: що відомо

  • 13 липня на Донбасі підірвали лейтенанта Дмитра Красногрудя, він загинув.
  • Аби забрати загиблого, на місце вирушила група розвідників, однак вони потрапили у засідку.
  • Окупанти розпочали вогонь. Військовий медик Микола Ілін загинув, намагаючись сховатись від обстрілу і потрапивши на міну.
  • Сержант Ярослав Журавель отримав важке поранення. Не дочекавшись допомоги через 4 дні він загинув.
  • 5 серпня Володимир Зеленський нагородив убитих медика та воїнів ЗСУ. В тому числі і матроса Олега Пецуха, який покинув Журавля помирати під Зайцевим.