Мовиться про мито у 25% на українську сталь. Його запровадили у 2018 році, коли президентом був Дональд Трамп.

Читайте також США схвалили передачу Україні MLRS, – ЗМІ

"Рятувальне коло" для України

У США заявили, що встановили з Україною тісні відносини у сфері безпеки. Українська сталеливарна промисловість була підірвана війною, яку почала Росія. Вашингтон та Київ зацікавлені у збереженні цієї галузі як рятувального кола, поки Україна відновлюватиметься. Байден зазначив, що нинішня ситуація в Україні є особливим випадком.

Я ухвалив рішення призупинити дію тарифів на імпорт сталевих виробів і похідних сталевих виробів з України терміном на 1 рік,
– зазначив президент США.

Скасування мит на українську продукцію: головне

Аби підтримати українську економіку під час війни, у світі скасовують мита на нашу продукцію та спрощують процедуру торгівлі.

  • Наприклад, уряд Великої Британії 26 квітня на запит президента Володимира Зеленського першим скасував відповідне мито. Найперше це стосується аграрної та промислової продукції. Цей крок має дати поштовх для українського бізнесу, який бере участь у ключових експортних поставках. Зокрема, ячменю, меду, консервованих помідорів та птиці.
  • Таке ж рішення запропонували і в Єврокомісії. Володимир Зеленський наголосив, що це вигідно для Європи. Він пояснив, що Росія намагається спровокувати глобальну цінову кризу, а український експорт допоможе стабілізувати ринки. Тобто це допоможе не тільки нам, а й європейцям.
  • 8 травня Канада також скасувала мито на українські товари. Це сталося під час візиту прем'єр-міністра Джастіна Трюдо до Києва.

Підтримка США: останні новини

  • США схвалили ленд-ліз для швидкого постачання зброї в Україну. У Вашингтоні наголосили, що ланцюг постачання настільки стійкий, що Росія не зможе зірвати постачання.
  • Крім того, 21 травня президент Джозеф Байден підписав закон про виділення для нашої країни 40 мільярдів доларів. Основну частину цих грошей спрямують на оборону.
  • Глава Міноборони США Ллойд Остін заявив про нові пакети допомоги, які готові оголосити ще 20 держав.

До речі – США показали, як вантажать зброю для України: