Про поїздку в Україну міністерка закордонних справ Бельгії Аджі Лябіб повідомила 26 листопада. Вона зазначила, що залишається з українським народом.

До теми Бельгія підписала документ про підтримку членства України в НАТО

"Перед початком зими Бельгія підтримує українців, надаючи додаткове військове обладнання та гуманітарну допомогу", – сказала Лябіб.

Міністерка приїхала в Україну разом з прем'єром Александром де Кроо.

Бельгія
Бельгійська делегація у Києві / Фото з твітеру Аджі Лябіб

лябіб
Лябіб приїхала до України / Фото з твітеру Аджі Лябіб

Деталі візиту

Лябіб зустрілася з очільницею Центру громадянських свобод Олександрою Романцовою, яка цьогоріч отримала Нобелівську премію миру. Вони обговорили допомогу Бельгії в зборі доказів російської агресії.


Зустріч з Олександрою Матвійчук / Фото з твітеру Аджі Лябіб

У межах візиту міністерка побувала на у Бучі та Бородянці на Київщині й побачила наслідки російської окупації.

Сотні мирних жителів були вбиті російськими військами у Бучі, місті, яке символізує ганьбу війни. Ці злочини задокументовані. Відбудова також потребує боротьби з безкарністю, – написала Лябіб.

Крім цього, міністерка зустрілася з дітьми. Вона зазначила, що Бельгія підтримує заходи, які організовують для маленьких українців.

Міністерка МЗС Бельгії відвідала Київщину / Фото з твітеру Аджі Лябіб

Зверніть увагу – візит прем'єра Бельгії: дивіться відео

Візит Лябіб до Криму: що відомо

  • Аджі Лябіб незаконно відвідала Крим як журналістка у 2021 році. Вона публікувала фото у соцмережах. Згодом відмовилася називати півострів територією України.
  • Коли Лябіб обійняла посаду міністерки закордонних справ Бельгії, то написала лист Кулебі. Вона запевнила, що вважає Крим та Донбас територією України. Визнала, що потрапила до Криму незаконно.
  • За словами міністерки, вона була у Криму як документалістка й реалізувала проєкт про митців під утисками та пропагандою.