Як пишуть ЗМІ з посиланням на німецьких чиновників, ситуація з поставками є досить напруженою. Це – навіть без відключення Nord Stream 1.

Тим часом Україна проходить крізь пекло, – фон дер Ляєн закликала лідерів ЄС надати статус кандидата

Раніше дефіцит заповнювали завдяки поставкам через Україну та Польщу

Раніше під час відімкнення устаткування, дефіцит заповнювали завдяки поставкам через Україну та Польщу. Проте цього року – через війну, яку почала Росія в Україні, цього може не статись.

Вони (росіяни – 24 канал) вже скоротили потоки через NS1 на 60 відсотків і не компенсували збільшенням потоків через інші трубопроводи,
– зазначив Карстен Ролле з німецької бізнес-конфедерації BDI.

Поведінка росіян – це "ворожий акт"

Тим часом очільник торгової організації Zukunft Gas Тімм Келер вважає, така поведінка росіян – не що інше, як "ворожий акт". Також на політичності рішень Москви наголошує і виконавчий директор німецької енергетичної компанії RWE Маркус Креббер.

Він запевнив, що ремонт устаткування можуть використати, як привід припинити доставку блакитного палива на значно довший термін.

До теми Росія пообіцяла Угорщині безперебійне газопостачання

Франція вже не отримує російський газ через Німеччину

Зазначимо, що Франція нещодавно припинила отримувати газ з Росії через німецький трубопровід. 17% від всього газу, який надходив до Франції, був саме російським. Його постачали трубопроводами або танкерами. Від початку року ці потоки впали на 60%.

Варто знати Росія заробила понад 93 мільярди євро на експорті палива за перші 100 днів вторгнення

Газовий шантаж Росії: коротко

  • Президент України Володимир Зеленський наголосив, що Росія навмисне обмежує постачання газу, аби нашкодити Європі. Саме це є ще одним аргументом, аби європейці якнайшвидше відмовились від російського блакитного палива.
  • Раніше росіяни повідомили, що знижують постачання газу через "Північний потік" на 40%. Це прикривають саме технічними проблемами. За добу транспортують 100 мільйонів кубів газу, а раніше було 167.
  • На такі процеси в Європі вже відреагувала Туреччина. Анкара почала видобувати газ зі свого найбільшого родовища в Чорному морі. Турки сподіваються, що до 2026 року вдасться вийти на пік видобутку.

Дивіться у відео: Шольц заговорив про План Маршала для України