Для українців, які опинилися за кордоном, існує кілька варіантів того, як будуть вчитися їх діти. Детально про це – в матеріалі сайту 24 каналу.

Читайте Виплати українським біженцям в Австрії: скільки та як отримати

Які варіанти існують

  • Перший варіант продовжувати дистанційне навчання в українських школах. Кожна українська дитина має право приєднатися до дистанційного навчання в будь-якій школі на території України. Необхідна лише заява.
  • Другий варіант навчання у місцевих школах. Воно безоплатне, ба більше, в більшості країн ЄС – обов'язкове. Головним є питання адаптації та подолання мовного бар'єра. І якщо зовсім маленькі діти доволі швидко опановують нову мову, то для підлітків це може стати проблемою, навіть психологічною.

Ще один варіант, він діє у Німеччині, – створення інтеграційних або так званих "welcome-класів" – там дітей навчають німецької за інтенсивними програмами, щоб вони швидше адаптувались. Аналогічні програми діють у Польщі, Румунії та інших країнах, які допомагають українцям.

Важливо Кількість українських школярів у Німеччині може сягнути 400 тисяч: потрібно багато вчителів

  • Третій варіант – школи місцевих українських громад. Українські школи є в більшості країн Європи, проти їх не дуже багато й місця в них вистачить не всім. Крім того, здебільшого це так звані "суботні школи" й вони далеко не завжди в змозі повністю "закрити" навчальну програму (хоч і мають право видавати табелі, свідоцтва та атестати державного зразка України).

Підручники та канцелярія

Середня освіта в Європі безоплатна, але на батьків все одно чекають витрати. Це підручники та канцелярія (вони доволі дорогі та в сумі таки витрати можуть скласти кілька сотень євро).

І якщо з підручниками можна зекономити завдяки їх електронним версіям, то з канцелярією так не вийде.

На жаль, для багатьох біженців з України такі витрати можуть вважатися критичними. Це добре розуміють місцеві чиновники й активно йдуть назустріч. Наприклад, у Франції дітям з України підручники та шкільне приладдя надається безоплатно. Також місцева влада бере на себе фінансування харчування дітей у школах (це теж немаленька сума).

Маленьких українців забезпечать книгами й навіть харчуванням у низці країн / Фото Getty Images

У Румунії дітей українських біженців безкоштовно забезпечують шкільною формою, підручниками та канцелярією, фінансують проживання в школах-інтернатах, дотації на шкільне харчування тощо.

Допомога буде!

Рішення про допомогу українським школярам можуть ухвалювати окремі муніципалітети. Також є чимало благодійних та релігійних організацій, які опікуються українськими дітьми та допомагають їм з підручниками та необхідною шкільною канцелярію, необхідними нині в освітньому процесі комп’ютерами та гаджетами.

Велику роль відіграють приватні благодійники, а також адміністрації навчальних закладів, що активно йдуть назустріч дітям українських біженців.

У важкий для України час люди по всьому світі об'єдналися заради допомоги нам і нашим дітям, подекуди - коштом власного добробуту. Українці цінують це і будуть вдячні споконвіку.

Важливо – Окупанти хочуть вчити українських дітей російською мовою: дивіться відео