Під час зустрічі Андрій Загороднюк наголосив, що співробітництво України та Румунії на рівні військово-морських сил є дуже важливим, написали у Міноборони.

Важливо! На Мюнхенській конференції пропонують 12 кроків для досягнення миру в Україні

Загороднюк додав, що не менш важливим є спільна робота з партнерами у цьому регіоні. Вона забезпечить стабільність в акваторії Чорного моря.

Про що ще говорили міністри:

  • Майбутнє підписання угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Румунії про військово-технічне співробітництво.
  • Обмін інформацією про повітряну та морську обстановки.
  • Учасники конференції висловили занепокоєння діями Росії у Чорному та Азовському морях.

Окрім цього, міністри наголосили на необхідності продовження двостороннього співробітництва, участі військовослужбовців обох країн у спільних багатонаціональних навчаннях та співпраці у рамках діяльності батальйону "Тиса".

Що відомо про батальйон "Тиса"?Багатонаціональний інженерний батальйон "Тиса" створили у 2002 році за угодою між урядами Угорщини, Румунії, Словацької Республіки і України. Договір підписали у Будапешті. Батальйон повинен швидко реагувати на повені, які загрожують країнам Карпатського регіону, а також надавати допомогу постраждалим регіонам у ліквідації наслідків стихії.

Що відомо про Мюнхенську конференцію з безпеки

  • Це одна з головних подій у сфері міжнародної безпеки. Вона об'єднує навіть абсолютно протилежні політичні режими заради пошуку спільних відповідей. Конференція проходить у столиці Баварії Мюнхені з 1963 року. Її заснували видавець Евальд-Генріх фон Клейст-Шменцін і фізик Едвард Теллер. Клейст-Шменцін здобув визнання як борець проти режиму Гітлера, а Теллер – один з розробників водневої бомби у США.
  • Цьогорічна Мюнхенська конференція є вже 56-ою і триватиме з 14 по 16 лютого. Вона присвячена темам конфліктів і роззброєння, питанням клімату та охорони здоров'я. Головний профіль конференції – кризовий менеджмент. Наразі є 27 криз, які потребують обговорення.