Про це 24 Каналу розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Є сподівання, що запаси та можливості виробництва Ірану не є нескінченними. Однак лише за вересень Росія запустила близько 500 "Шахедів". Також кілька сотень зафіксували і в жовтні.

Дивіться також Втрати Росії в Україні дорівнюють 19 арміям НАТО: з чим можна порівняти 300 000 знищених ворогів

Крім того, Росія вже відкрила один завод, який пов'язаний із "Шахедами". Але поки незрозуміло, що саме вони там виготовлятимуть.

Відкрили один завод. Хочуть інший. Але яке це виробництво – поки невідомо. Чи будуть вони там повноцінно їх виготовляти або ж окремі компоненти робити і доповнювати запчастинами з Ірану… В принципі потрібно готуватися до того, що, окрім "Шахедів", будуть і дрони російського виробництва,
– зазначив Ігнат.

Дивіться розмову з Юрієм Ігнатом на ютубі 24 Каналу

Які ще дрони може використати Росія

Як наголосив Ігнат, Росія вже хизується своїми безпілотниками "Куб", які запускають по східних регіонах України. Також є "Ланцети". Окупанти намагаються модернізувати їх, щоб вони літали на відстань у понад 100 кілометрів.

Маємо над чим працювати. Потрібні засоби, які будуть їх збивати. Їх треба більше. Не можна забувати про засоби РЕБ, які здатні серйозно впливати на діяльність ворожих БПЛА. Клин клином. Цим займаються і Сили оборони, і держава,
– розповів Ігнат.

Безпілотники на війні: коротко

  • Росіяни розповідають, що взяли на озброєння новий ударний дрон "Італмас". Його позиціонують як покращений аналог "Ланцета", який може долати відстань у близько 200 кілометрів.
  • Гендиректор "Укроборонпрому" Герман Сметанін розповів, що Україна виробляє власні ударні дрони. Вони схожі на "Шахеди", але дещо потужніші.
  • Міністерство оборони працює над покращенням логістики. Нещодавно вони змогли передати дрони від постачальників до військових всього за 3 дні. Раніше на це йшли тижні, а подекуди й місяці.