Відповідний допис з’явився на Facebook-сторінці першого заступника міністра інформполітики Еміне Джеппар.
Читайте також: Колись був патріотом у вишиванці: історія українського чиновника, що став громадянином РФ
За її словами, Бальбек намагається видати себе за "голос" і "захисника" кримських татар.
Жодного виступу не було, а його участь лише полягала бути присутнім у залі за табличкою РФ. Представник РФ, який брав слово, заяв щодо участі "високих" гостей "російського Криму" не робив. Руслан Бальбек не представлявся, так само як і його ніхто не представляв. Список учасників форуму не оприлюднювався, тому українська сторона не могла знати заздалегідь, хто буде від РФ. Відео із Русланом Бальбеком немає. Інформація про Бальбека як панеліста (виступаючого) також є відсутньою,
– зауважила чиновниця.
Водночас Джеппар наголосила, "позиція України залишається незмінною – "депутати" Думи з окупованого Криму не можуть брати участь у заходах ООН, як і у будь-яких інших офіційних платформах міжнародних організацій".
Читайте також: Росія заборонила українській журналістці в’їзд в окупований Крим
Постійне представництво України в ООН у Женеві провело зустріч з керівництвом Управління Верховного комісара ООН з прав людини, під час якої було деталізовано та посилено відповідні сигнали, викладені у вербальній ноті Постпредства щодо неприпустимості участі Бальбека у Форумі ООН з питань прав людини, демократії та верховенства права, зі змістом якої вже особисто ознайомилася Верховний комісар Бачелет,
– додала Еміне Джепар.
Також заступниця міністра з питань інформполітики сповістила, в Управлінні Верховного комісара ООН українську сторону запевнили, що вони розуміють причини такої стурбованості. Крім того, було повідомлено про опрацювання відповідної реакції.
Нагадаємо, делегати Курултаю кримськотатарського народу VI скликання висунули пропозицію виключати з Меджлісу тих осіб, які співпрацюють з російською окупаційною владою у Криму, а на їхнє місце пропонують взяти нових членів.