Лукашенко скликав термінове засідання Ради безпеки і поставив ряд завдань на різних рівнях. Про це повідомляє "БелТА".

Нагадаємо У Білорусі затримали 33 бійці іноземного військового формування: це бойовики "Вагнера"

Завдання зокрема стосуються роботи Міністерства закордонних справ і країн-сусідок. Так, дипломати мають відправити запити і запросити послів з Російської Федерації і України.

Їх очікують для надання тих чи інших пояснень і обговорення. Чому поряд із послом Росії викликають посла України, в Білорусі пояснюють, що майже половина затриманих зі списку була на Донбасі.

Уже зараз, за ​​наявною інформацією за результатами опитувань цих людей, близько 14 осіб – це ті, які проходили за програмою обліку людей, були зафіксовані в Донбасі. Тому запрошується і посол України з цього питання,
– розповів держсекретар Ради безпеки Білорусі Андрій Равков.

Затримання "вагнерівців" у Білорусі: коротко

  • У Білорусі затримали 33 бойовиків-членів приватної військової компанії "Вагнер".
  • 32 із них затримали під Мінськом уночі в одному із санаторіїв. Ще одного чоловіка затримали на півдні країни.
  • Вони нібито мали дестабілізувати ситуацію в країні напередодні виборів президента.
  • Серед них є зрадники України, які воювали на Донбасі за Росію. Дані деяких бойовиків внесено в українську базу "Миротворець".
  • Лукашенко терміново скликав Раду безпеки країни, аби обговорити ситуацію.

Що таке ПВК "Вагнера"?

Це російська військова структура, що формується з найманців. Створили її у 2013 році, за цей час вона брала участь у бойових діях у низці "гарячих точок".

Зокрема, найманці "Вагнера" воювали на Донбасі на боці Росії, в Сирії на боці союзника Росії режиму Асада, а також у Судані.

Росія не визнає найманців на офіційному рівні, проте у російських ЗМІ організація згадуєтья як приватна військова компанія під командуванням підполковника ЗС РФ у відставці Дмитра Уткіна, більш відомого за позивним "Вагнер".