Немає точної інформації про те, коли може закінчитися посилена блокада кордону. Водночас є дані, які свідчать про те, що вона триватиме ще кілька тижнів. Детальніше про це 24 Каналу розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Зверніть увагу За волею Кремля розсипати зерно․ Яка роль Росії в блокуванні кордону польськими фермерами

Коли може закінчитися блокада кордону

Нове блокування польсько-українського кордону розпочалося ще 9 лютого. На жаль, достеменно невідомо, коли ситуація може внормуватися.

Перевіреної інформації (про зупинення мітингів – 24 Канал) ми не маємо, але у відкритих джерелах бачимо, що польські мітингувальники зазначали, що їхні дії триватимуть до 9 – 10 березня,
– зауважив Андрій Демченко.

Натепер польські мітингувальники почали блокувати ще й рух вантажівок та інших категорій автомобілів. Від 20 лютого вони перейшли до тотальної блокади кордону.

"За інформацією від наших польських колег, на окремих напрямках були чіткі терміни, коли це може закінчитися. Але, наприклад, про пункт "Шегині" ми не мали даних, але я сподіваюся, що ці дії припиняться протягом сьогоднішнього дня. Принаймні не блокуватимуть рух для звичайних людей, які перетинають кордон", – наголосив Демченко.

Яка ситуація на кордонах із Польщею: детальніше

  • Тотальна блокада на кордонах з Україною розпочалася у вівторок, 20 лютого. Фактично це означає, що поляки блокуватимуть не лише прикордонні переходи, але й вузли зв'язку та під'їзди до перевантажувальних залізничних станцій та морських портів.
  • Ба більше, поляки знову вдалися до дуже цинічних методів. На вантажній станції "Медика" польські протестувальники вкотре висипали зерно з вантажного вагона, який їхав до України. Згодом стало відомо, що збіжжя прямувало до Німеччини.
  • Варто зауважити, що українські перевізники не залишились осторонь ситуації. Удень вони розпочали мирну акцію на кордоні з Польщею з українського боку. Відомо, що акцію влаштували біля пунктів пропуску "Рава-Руська", "Краківець" та "Шегині".