Проректор УКУ та політолог Дмитро Шеренговський зазначив 24 Каналу, що рішення Майкла Джонсона – це єдина перепона на шляху до голосування цього законопроєкту. Той відмовляється вносити його на голосування парламенту, мотивуючи це тим, що за нього нібито не проголосують у такому вигляді.

Дивіться також Нерішучість Байдена дала Росії "вікно можливостей": Піонтковський оцінив риторику президента США

У чому задум Майка Джонсона

Між республіканцями та демократами виник серйозний конфлікт. Зміни, що відбулися після попередніх парламентських виборів, коли республіканці отримали більшість у Палаті представників, дають їм можливість диктувати свої умови.

Отже, вплив групи трампістів дуже високий. Якщо Джонсон поставить законопроєкт на голосування таким, яким він є зараз – то ризикує втратити свою позицію.

"Позиція Джонсона є проблемною і з боку демократів, і з боку республіканців. Щоб не створювати конфлікту зі своєю партією – він не виставляє це питання. З іншого боку, ніхто інший теж не хоче підіймати його, аби не створити чергову ситуацію shutdowns", – пояснив політолог.

В обхід блокувань

Партія Джо Байдена, аби пришвидшити процес допомоги Україні, запустила окрему процедуру в обхід блокувань Джонсона.

"Потрібно, щоб 218 членів представників Палати підписали те, що можна подати законопроєкт в обхід постановці спікера. Однак є сумніви, чи вдасться назбирати потрібну кількість голосів. Адже для того, аби пройшов законопроєкт, потрібні голоси обох партій", – зауважив Дмитро Шеренговський.

Він припустив, що зараз можуть з'явитися альтернативні проєкти – все для того, аби далі продовжувати процес обговорення чогось нового.

Допомога від США: останнє

  • Прем'єр Угорщини Віктор Орбан зустрівся з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом. Після цієї зустрічі він цинічно заявив, що у разі перемоги Трамп "не дасть ні копійки для України". Мовляв, у такий спосіб він закінчить війну.
  • Нещодавно США виділили Україні пакет військової допомоги на 300 мільйонів доларів. У Пентагоні назвали це рішення "унікальним випадком".
  • У ЗМІ з'явилась інформація, що США готові передати Україні ракети ATACMS. Їхня дальність приблизно 290 кілометрів.