У болгарському міністерстві пояснили, що з листопада діятиме інший режим. Зокрема, тоді запровадять ліцензування, пише 24 Канал.
Зауважте Влада Болгарії пішла назустріч фермерам: імпорт якого популярного продукту з України заборонять
Яке рішення ухвалила Болгарія щодо українського соняшнику
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольськиий провів перемовини зі своїм болгарським колегою Кирилом Ватєвим. Зокрема, щодо експорту української аграрної продукції в Болгарію.
Болгарська сторона заявила, що Кирил Ватєв ознайомив українського колегу з підписаним Меморандумом між урядом Болгарії та ініціативним комітетом фермерів. Документ передбачає заборону на імпорт соняшнику з України до кінця листопада 2023 року.
Після цього терміну діятиме ліцензійний режим експорту соняшнику, пшениці, кукурудзи та ріпаку згідно з погодженим планом між Україною та Єврокомісією,
– заявили у болгарському міністерстві.
В Міністерстві аграрної політики та продовольства України запевнили, що Болгарія має свої пропозиції до запропонованого Україною механізму ліцензування деяких видів сільськогосподарської продукції. Зокрема, щодо соняшнику. Натомість щодо експорту інших трьох культур Болгарія не має заперечень.
Українська сторона запевнила, що міністри домовилися на наступній зустрічі в першій половині жовтня:
- узгодити технічні деталі процедури експорту агропродукції в Болгарію;
- обговорити їх результати.
Важливо Поки не узгодять обсяги: Болгарія заборонила імпорт українського соняшнику
Що цьому передувало
- У липні Росія заявила про припинення роботи зернової угоди. Вже 15 вересня Єврокомісія не продовжила обмеження на імпорт української агропродукції.
- Проте Польща, Словаччина та Угорщина запровадили односторонні заборони. Через це Україна подала позов до Світової організації торгівлі. Тоді міністерка економіки України Юлія Свириденко заявила, що окремі держави Євросоюзу не мають права вводити обмеження на українські товари.
- Своєю чергою Болгарія підтримала рішення ЄС про зняття ембарго з українського зерна. Однак через це місцеві фермери вийшли на протести, заявивши, що нібито ніхто не турбується про їхні інтереси. Саме тоді країна і вирішила заборонити імпорт українського соняшника.