Заступник Рустема Умєрова пояснив, що через маніпуляцію з виплатами для військових руйнується базова конструкція в соціальному договорі нашої держави. І це руйнує впевненість як бійців на фронті, так і ще не мобілізованих громадян.

Дивіться також Подвійна виплата для військових: як її отримати, та від чого вона залежить

Що сказали в Міноборони про виплати для військових

Заступник міністра пояснив, що бойові виплати військовим свідчать про те, що навіть у час скрути, як би не було важко, ми віддаємо найбільшу шану бійцям, яким не забракло духу піти на фронт. І наразі в Україні бойові виплати відіграють саме ту роль, заради якої були колись створені.

І сьогодні цей символ – під загрозою. Не через обстріли, не через брак грошей, а тому, що бойовими виплатами маніпулюють деякі люди, свої ж. Виплати за ризик життям отримують працівники, чия робота не має нічого спільного з перебуванням у зоні бойових дій, є навіть окремі люди, які удають службу на передовій, навідуючись туди ненадовго та епізодично,
– заявив заступник міністра.

Юрій Джигир пояснив, що такі вчинки є значно небезпечнішими, ніж просто неефективне або нецільове використання коштів. Адже вони руйнують:

  • базову конструкцію в соціальному договорі нашої держави;
  • впевненість бійців, що суспільство визнає і справедливо оцінює їх чин;
  • впевненість ще не призваних громадян, що у разі мобілізації на передову вони здобудуть беззаперечну повагу і визнання їхнього громадянського вчинку від кожного, хто залишається поза червоною зоною.

"Справедливість цих виплат має бути беззаперечною. І Міністерство оборони буде захищати їх від дискредитації", – запевнив заступник міністра.

За його словами, це більше, ніж гроші, адже це:

  • відчуття залізної солідарності довкола винятковості бійців, які виконують бойові завдання;
  • те, над чим і треба будувати наш залізний купол.

Міноборони виявило 123 мільйони "бойових" виплат тиловикам

  • Наприкінці жовтня Міністерство оборони заявило, що виявило в результаті вибіркової перевірки зловживань на 123 мільйони гривень. Цю додаткову винагороду виплатили людям, які не брали участі у бойових діях та не виконували бойових завдань.
  • За даними міністерства, їхня служба внутрішнього аудиту перевірила орієнтовно 40 військових частин. У Міноборони заявили, що чинні правила дозволяють командирам військових частин надто вільно тлумачити терміни "бойові дії" та "бойове (спеціальне) завдання". Як наслідок – виплачувати додаткову винагороду на свій розсуд.
  • У відомстві розповіли, що в одному випадку військовослужбовцям понтонно-мостової роти, які виконували завдання у Київській області, виплатили щомісячну додаткову винагороду у розмірі 100 тисяч гривень.
  • Тоді заступник міністра Юрій Джигир запевнив, що вони закриватимуть прогалини для зловживань.