Рідні Дон Старджесс просять у суду встановити, хто саме віддавав наказ про отруєння Юлії й Сергія Скрипалів у 2018 році, пише The Guardian.

Цікаво Скрипалі переїхали до Нової Зеландії, – ЗМІ

Вони оскаржують рішення про те, що розслідування має зачіпати лише самих агентів. Водночас батько Дон Старджесс наголошує, що потреба знати про цю історію якомога більше є в інтересах усього суспільства.

Суд розглядав упродовж двох днів. За результатами розгляду він дійшов до висновку, що розслідування щодо одних лише російських агентів – недостатнє. Мовляв, у цій справі є гостре суспільне занепокоєння.

Відтак суд вважає, що розслідування має бути більш широким, адже необхідно розглянути всі обставини цього злочину, зокрема й імовірну участь Кремля.

Чим це може загрожувати Росії

  • Передовсім існує висока ймовірність запровадження нових санкцій. Після отруєння Скрипалів такі вже були запроваджені Британією і Європою. Утім вони можуть бути посилені, коли буде офіційне підтвердження участі в злочині вищого керівництва Росії.
  • Крім того, у цивілізованому світі нині все частіше йде мова про визнання Росії державою-терористом. На фоні суду в справі MH17 й отруєння Скрипалів така ймовірність зростає.

Що відомо про загибель британки?


У березні 2018 року агенти російського ГРУ здійснили спробу вбивства колишнього шпигуна Сергія Скрипаля і його дочки Юлії. Для цього застосували речовину "Новічок" – заборонену хімічну зброю. На щастя, обоє вижили.

У червні того ж року британка Дон Старджесс і її співмешканець Чарлі Ровлі потрапили в шпиталь через отруєння. Як з'ясувалося Стерджесс знайшла "Новічок", сприйняла його за парфуми й так і використовувала.

Найімовірніше, до британки речовина потрапила випадково після того, як її залишили російські агенти. 8 липня Дон Старджесс померла в лікарні.