Метою атак було втручання у британський політичний процес. Міністерство закордонних справ пояснило, що хоча деякі з атак призвели до витоку документів, спроби втрутитися у британську політику і демократію провалилися.

Дивіться також Кіберполіція ліквідувала масштабні ботоферми, які працювали на користь Росії

Участь ФСБ у кібератаках

Заступник міністра закордонних справ Лео Докерті у Палаті громад заявив, що у зв’язку з ситуацією викликали російського посла, а проти двох осіб хакерської групи Star Blizzard застосовано санкції. Один із них – чинний офіцер ФСБ.

Групу звинувачують у здійсненні сотень цілеспрямованих хакерських атак проти політиків, державних службовців, аналітичних центрів, журналістів, науковців та інших осіб у суспільному житті.

Вони в основному були націлені на приватні електронні листи окремих осіб після ретельного дослідження та створення фальшивих облікових записів, які видавали себе за їхніх довірених контактів.

Ця група підконтрольна підрозділу "Центр 18" ФСБ Росії.

Росія націлена на демократичний процес у Великій Британії. Ця група отримала величезну кількість даних. Ця інформація використовується для підриву Заходу різними способами,
– заявили західні посадовці.

Серед жертв кібератак був депутат, який у лютому повідомляв, що його електронні листи викрали. Член британського парламенту Стюарт Макдональд зазначив, що група, яка, ймовірно, була пов’язана з російською розвідкою, викрала його електронні листи, видаючи себе за одного з його співробітників. Він опублікував інформацію, щоб запобігти витоку будь-яких електронних листів. Проте вони так і не з'явилися.

Звинувачення, які виносить Велика Британія та за якими будуть подальші кроки з боку США, покликане перешкодити діяльності групи ФСБ шляхом їх викриття.

США та Великій Британії знадобилося кілька місяців, щоб з достатньою впевненістю встановити, що Центр 18 ФСБ несе відповідальність, і скоординувати публічні оголошення про цю діяльність.

Росія та її "любов" до кіберзлочинності

  • Росія має часту практику використання послуг державних хакерів уже багато років, залучивши їх до війни проти України ще задовго до початку повномасштабного вторгнення. Національний центр кібербезпеки (NCSC) разом з міжнародними партнерами опублікували звіт, у якому йшлося про кампанію шкідливого програмного забезпечення, спрямовану на мобільні пристрої Android, що використовуються українськими військовими.
  • Цей вірус під назвою Infamous Chisel використовувався російською хакерською групою Sandworm. Раніше NCSC пов'язував Sandworm з російським Головним центром спеціальних технологій (ГЦСТ) в складі Головного розвідувального управління (ГРУ) Росії.
  • На початку листопада 2023 року кіберзлочинці змінили стартову сторінку сайту Київської обласної ради. На ній хакери розмістили фотографію Володимира Зеленського та повідомлення з погрозами, написане російською з великою кількістю знаків окликів.
  • В лютому 2023 року зазначалося, що декілька сайтів НАТО зазнали кібератаки. Протягом певного часу не був доступний сайт Штабу сил спеціальних операцій НАТО. Зазначають, що до інциденту може бути причетне проросійське хакерське угруповання Killnet.