Чому відмовились від податку на посилки
Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев повідомив, що поки що норма про податок на посилки – знята. Втім, Гетманцев переконаний в тому, "що ми повинні це зробити", але не різко: не за "один день", а надати перехідний період учасникам ринку.
Читайте також: Рада допрацювала податковий законопроєкт: як податки можуть змінитися у вересні
Ця ініціатива має таку ж логіку, як і податок на розкіш: вона стосується обмеженого кола осіб і має невеликий фіскальний вплив. Однак, потенційні річні надходження від цього податку оцінюються в 8 мільярдів гривень.
Тому від нього відмовились саме в цьому законопроєкті, обравши іншу концепцію.
Правила гри у сучасному бізнес-світі стрімко змінюються. Сьогодні як ніколи важливо дбати про баланс роботи та відпочинку, щоб мати сили та натхнення підкорювати нові бізнес-вершини. І Škoda Karoq легко допоможе з цим. З понеділка по п’ятницю будь на зв’язку навіть в дорозі за допомогою бездротового підключення телефону. А у вихідні сміливо рушай з родиною на відкриття нових місць, завдяки Off-Road режиму. І це далеко не все…
Депутат зазначив, що основна логіка цього рішення полягає не стільки у фіскальних питаннях, скільки у захисті вітчизняного товаровиробника та ритейлу. Водночас Гетманцев спростував чутки про те, що цю норму лобіювали великі ритейлери.
Згідно з заявами, які ми отримали від великих компаній, таких як Intertop, Modna Kasta, Rozetka, вони підуть з ринку щонайдовше в кінці 2025 року через конкуренцію, яку їм створюють великі міжнародні компанії, що використовують згадану пільгу з оподаткування міжнародних посилок, продаючи свій товар через логістичні склади, організовані на території Польщі,
– пояснив Гетманцев.
Нагадаємо! Згідно з чинним законодавством, посилки з-за кордону вартістю до 150 євро не підлягають оподаткуванню. Кабінет Міністрів пропонував знизити цей поріг до 45 євро. Проте в доопрацьованому проєкті підвищення податків ця норма не передбачена.