Ці компанії сплачують податки країні-агресорці, і на них фінансуються воєнні видатки Кремля. Про це 24 Каналу розповів виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин.
До теми Таємний торговець смертю: як Росія обходить санкції та нарощує військову силу – розслідування
Угорщина та Греція проти
Також деяку банківські структури Європи долучаються до програм списування відсоткових ставок по іпотеках, які отримують росіяни, що воюють в Україні.
Сьогодні є прецедент, коли досі не оголошено 11 пакет санкцій проти Росії у зв'язку з позицією Угорщини та Греції. Це пов'язано з потраплянням в перелік "спонсорів війни" грецьких та угорських компаній. До цього списку потрапив угорський OTP Bank та 5 грецьких компаній – власників танкерів, які перевозять російську нафту,
– пояснив Пендзин.
Угорщина та Греція зажадали, щоб їхні компанії вивели з переліку "спонсорів війни", до якого їх додав НАЗК. І це дуже серйозний удар по іміджу цих компаній на європейському ринку. А також це суттєво скорочує їхню можливість працювати на європейських ринках.
Як Угорщина та Греція гальмують 11-й пакет санкції проти Росії: дивіться відео
Попри те, що Європа допомагає Україні, треба розуміти, що це не добра воля європейських політиків. Це є уособлена позиція європейців, які розуміють, якщо Україна сьогодні не буде воювати, то завтра російські танки підуть по їх гарних квітучих містечках.
"В цьому сенсі позиція Угорщина та Греції зрозуміла. Проте владі цих країн потрібно зрозуміти, що їм потрібно працювати не з Україною, а зі своїми компаніями, щоб вони якомога швидше виходили з Росії", – наголосив він.
Санкції проти Росії: що відомо
- Євросоюз наразі готує 11-й пакет санкції проти країни-агресорки. Його завдання – уникнути обходу попередніх санкцій ЄС. Тому він має бути спрямований проти країн, які допомагають Росії уникнути торгового ембарго.
- Проте Угорщина та Греція виступають проти цього, адже їхні компанії потрапили до списку "спонсорів війни", який склала Україна.
- Також Україна передала західним партнерам список з 36 російських компаній ВПК, які виготовляють дрони та ракети. Попри це з багатьма з цих компаній Захід продовжує співпрацювати. Очільник МЗС України Дмитро Кулеба наголосив, що проти багатьох компаній російського ВПК ще й досі не запроваджені санкції. Тому час виправити цю ситуацію.