Головними ідеологами бойкоту Mondelez International стали корпорації у Скандинавському регіоні. Серед них є представники із найрізноманітніших галузей.

Зверніть увагу Він допомагає навіть "тролити": як ChatGPT став частиною війни між McDonald's та Burger King

Бойкот проти потужного виробника продуктів з США

Американський виробник напоїв та продуктів має досить сильну присутність у Швеції та Норвегії через своїх місцевих виробників шоколаду Freia та Marabou. До списку компаній, які анонсували відмову від товарів від Mondelez International:

  • Авіакомпанії SAS та Norwegian Air;
  • Залізнична група SJ;
  • Мережа готелів Strawberry;
  • Ритейлер Elkjop;
  • Судноплавна група Fjord Line;
  • Норвезька футбольна асоціація.

В останні дні вони заявили про відмову від продажу продуктів від Mondelez. Скандинавські компанії повідомили, що підставою для такого рішення стало визнання американської корпорації міжнародним спонсором війни в Україні.

Що відомо про позицію Mondelez International

Mondelez International продовжує працювати у Росії попри заклик покинути цей ринок від власних працівників у різних країнах. Чимало бізнесів ухвалили рішення продати припинити свою діяльність на території держави-агресорки та продали свої активи.

Наразі компанія із США прагне зустрітися із представниками влади Норвегії, аби захистити свій місцевий бізнес, аби роз'яснити свою позицію. Крім того, у Mondelez International наголосили, що продукцію з Росії не продають у Норвегії.

Виробник продуктів також зауважив, що його діяльність на ринку агресора обмежена. Мовляв, компанія призупинила інвестиції та рекламу, а також засудила війну. Але усе це по суті можна перекреслити двома факторами: компанія продовжує надавати там робочі місця та сплачувати податки до російського бюджету. Йдеться про десятки мільйонів доларів.