Про це заявила народна депутатка й заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Роксолана Підласа. Вона зауважила, що такий підхід діятиме незалежно від механізму, який застосовуватиметься для відчуження чи націоналізації активів Росії на території України.

Читайте також Парламент прийняв законопроєкт про е-резидентство для іноземців у другому читанні

Російські підприємства в Україні продовжать працювати після переходу у державну власність

За словами нардепки, Україна не має на меті знищувати націоналізовані російські підприємства, натомість планує отримувати прибутки від них у вигляді податків, що надходитимуть до державного бюджету.

Також ми зацікавлені у тому, щоб у майбутньому отримати прибуток від приватизації деяких із цих об'єктів. Тож важливо, щоб бізнес функціонував, працював і не занепадав,
– підкреслила політикиня.

Посадовиця наголосила, що російські олігархи відмивають гроші в Україні й виводять їх до країни-агресорки, намагаються ухилятися від сплати податків, щоб наповнювати не український, а російський бюджет. Таким чином, вони фінансують агресію Росії проти нашої держави.

Водночас, Підласа зауважила, що сам механізм відчуження активів Росії, як держави, є доволі складним. Рішення Міжнародного суду ООН від 2012 року регулює, що жоден національний суд не має права відчужувати майно держави навіть тоді, якщо остання грубо порушує міжнародне право.

Саме тому у процедурі, яку ухвалила Верховна Рада, ми затверджуємо рішення РНБО й Указ президента про відчуження російських квазідержавних активів законом Верховної Ради, бо він надає найвищої легітимності цьому процесу (націоналізації – ред. 24 канал). І, відповідно, це не є судовий механізм,
– підсумувала нардепка.

Нагадаємо, що Кабмін раніше вже склав перелік з понад 900 об'єктів, що належать російській державі на території України. Усіх їх планується націоналізувати, після чого окремі активи залишаться у власності держави, деякі з них віддадуть на приватизацію або ж здаватимуть в оренду.