Про це заявив головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов. З посиланням на джерела, близькі до слідства, він розповів, що таке "розвезення кешу" трапляється щомісяця.
Важливо Корупція на волинській митниці: в начальника посту знайшли 700 тисяч доларів
Більше про корупційну схему
Бутусов зауважив, що гроші отримали від низки корупційних схем, зокрема й від "розмитнення" автомобілів. Відомо, що начальник митного посту на Волинській митниці віз у своїй машині гроші, які мав передати "вище". Усі гроші були складені до купи та розфасовані. На пачках буди підписи, кому і куди треба занести хабар.
І хоча всіх підписаних пачок ми не побачили, але підписи подекуди зрозумілі, констатував Бутусов. Серед того, що можна розібрати:
- "СБ Люб" – як припустив Бутусов, мовиться про Службу безпеки Любомля – райвідділу, який зайнятий боротьбою з контрабандою в "Ягодині".
- "Прокуратура" – невідомо, яка саме.
- "Зам" – також важко зрозуміти, куди й чий.
Журналіст додав, що загальна сума пачок, підписаних для контролюючих органів, складає приблизно 100 тисяч доларів.
Також є інформація, що є пачки з підписами "поліції", а також структурам, що відповідають за оформлення транспортних засобів. А кому призначалася основна частина суми? За даними джерел вона призначалася для передачі керівництву департаменту профілювання ризиків митної служби,
– заявив Бутусов.
Він констатував, що виконуючим обов'язки директора департаменту є Олександр Щуцький, але правоохоронці не зафіксували передачу грошей. Тож, стверджувати, що Щуцький причетний до схеми, неможна.
"Департамент ризиків – одна з ключових структур митниці, це аналітичний підрозділ, який визначає, чи відповідають тарифи на розмитнення чинним нормативам, чи ні. Очевидно, що 600 тисяч доларів не могли йти в кишеню одному лише департаменту ризиків", – написав журналіст.
Цікаво Ексвиконувач обов'язків глави ДФС "намалював" собі 1000% надбавки та максимальні премії, – НАЗК
Як зазначив Бутусов, 700 тисяч доларів кешу – це без урахування того, що поклали собі місцеві митники та інші контролюючі органи на місці у свою кишеню, до моменту вивезення цієї передачі.
Це везе дрібний чиновник. Це всього лише один місяць, в якому було 10 вихідних. Один пост. Однієї митниці. А тепер підрахуймо, про які суми в місяць може мовитися в масштабі країни,
– запропонував журналіст.
Він додав, що ключову роль в збереженні контрабанди грають правоохоронні органи. Саме тому важливо міняти не "смотрящіх", а всю систему. Бутусов переконаний, що податки треба знижувати й спрощувати, адже "те, що в Україні складно розмитнювати, стає корупційним податком".