Як повідомляють міжнародні журналісти, несподівана ротація відбулася через кілька днів після п'ятої інавгурації Путіна. Новий міністр оборони, 65-річний Бєлоусов, раніше був економічним радником Путіна та першим віцепрем'єром.
Дивіться також Вибивав гроші з бізнесу та має медаль від МО: хто такий Андрєй Бєлоусов, який буде замість Шойгу
Зміни у військовому блоці Кремля
Шойгу, який довгий час був одним з найближчих соратників Путіна, отримав "м'яке пониження". Ніколай Патрушев, який раніше обіймав посаду секретаря Ради безпеки, був звільнений і чекає призначення на нову роботу.
Бєлоусов особисто лояльний до Путіна, і він у всьому розбереться. Було занадто багато особистих інтересів,
– сказав політичний консультант для матеріалу Bloomberg.
Призначання Бєлоусова відбувається на тлі обмеженого просування російських військ в Україні та після скандалу з корупцією, що стосувався заступника міністра оборони Тімура Іванова, ключового помічника Шойгу.
За словами інсайдера Кремля, Путін довіряє Бєлоусову і вважає його чесним та не корумпованим. Економіст Бєлоусов відомий своєю жорсткою позицією щодо бізнесу та був одним з ініціаторів підвищення податків для металургійної та гірничодобувної промисловості, навіть після початку війни.
Заступник голови Ради безпеки, Дмитро Медведєв, також втратив свій вплив протягом останніх років. Путін у 2020 році змінив Конституцію, що дозволяє йому залишатися при владі до 2036 року, коли йому буде 83 роки.
Дивіться також Як Росія використовує систему ГЛОНАСС у війні проти України та яку роль відіграє Китай
Аналітики Інституту вивчення війни також писали про кадрові зміни на ключових посадах, які здійснив Путін. Експерти зазначать: це може свідчити про підготовку Москви до затяжної війни проти України.
У ISW акцентують, що Путін неодноразово використовував тактику переведення чиновників на менш значущі ролі, аби зберегти їхню лояльність. Власне, тому й Шойгу не звільнили.