ЄС повідомив про це рішення ще на початку квітня. Заборона набуде чинності 10 липня 2022 року. Компанії держави-агресорки, які встигли поповнити свої запаси, зможуть протриматися завдяки цьому орієнтовно три місяці. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Варте уваги Зі звільненої від окупантів Руської Лозової на Харківщині евакуювали понад 600 людей

Росії загрожує дефіцит сосисок та ковбас

Відтак російські компанії, які працюють у цій сфері, попереджають про виникнення потенційного дефіциту ковбас та сосисок уже через 2 – 3 місяці. У 2021 році на частку Євросоюзу припадало приблизно 73% імпорту ковбасних оболонок, які використовують для виробництва ковбасних виробів.

Ці компоненти надають їм форму та захищають від впливу навколишнього середовища. До переліку найбільших постачальників входили:

  • Іспанія,
  • Німеччина,
  • Франція,
  • Бельгія,
  • Польща.

Російські виробники не зможуть повною мірою задовольнити попит, а відсутність пакувальних матеріалів та компонентів призведе до значного скорочення асортименту ковбасних виробів. Водночас єдиний великий виробник багатошарової поліамідної оболонки у російському Ростові-на-Дону не володіє необхідними потужностями для задоволення попиту на загальнодержавному рівні.

Крім того, це виробництво вже найближчим часом зіткнеться з відсутністю компонентів для забезпечення роботи, адже левова частка з них – імпорт з Європи. Станом на сьогодні цей завод уже не здатний виробляти деякі види оболонок для сосисок.

Цікаво – військовий аналітик про ситуацію на фронті: дивитися відео