За попередніми підрахунками, у виборах зможуть взяти участь понад 260 тисяч виборців. Балотуються місцеві організації 30 політичних партій.

Читайте також: Москаль пояснив, хто та чому намагався зробити другий Крим на Закарпатті

На дільницях вже зафіксували типові порушення виборчого законодавства, повідомив у прямому ефірі 24 Каналу голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

"Наразі представники нашої організації фіксують типові порушення виборчого законодавства, зокрема, затримка відкриття виборчих дільниць. Нам відомо про два таких факти. Ці дільниці відкрились із затримкою у півгодини, відтак кілька десятків людей просто пішли, не проголосувавши. Також фіксуємо факти незаконної агітації, порушення таємниці голосування, видачу бюлютенів без документів, що засвідчують особу. Проблемою номер один на сьогодні став підкуп виборців у сумнозвісній Кілійській ОТГ. З цього приводу правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження проти офіційного спостерігача від партії "Батьківщина", який мав низку матеріалів із персональними даними виборців", – зазначив він.

Імена обраних голів оприлюднять 4 травня, депутатів – 9-го.

Читайте також: Децентралізація – ефективна протиотрута від російської нав'язаної федералізації, – Порошенко

Нагадаємо, населені пункти в рамках реформи децентралізації почали об'єднувати у 2015-ому. Впродовж двох років вибори вже відбулися у понад 6 сотнях громад. Після проведення виборів 29 квітня їх кількість становитиме вже 707. Таким чином, відбувається процес децентралізації, що передбачає скасування районного поділу в країні. В кожній області буде створення від 4 до 6 повітів, які власне і складатимуться з територіальних громад.