Однак в цьому випадку Росія не зможе будувати стосунки з Америкою. Щоправда, про конкретні дії, які застосують Сполучені Штати в разі російської інтервенції в Україну, Обама не повідомив.
Водночас під час телефонної розмови з Держсекретарем США Джоном Керрі російський міністр закордонних справ Сергій Лавров ще раз нагадав про російську миротворчу місію, яка готова подолати міфічну гуманітарну катастрофу на сході України. Лавров переконаний, що міжнародні структури повинні підтримати російську ініціативу.
Тим часом Президент України загалом не проти гуманітарної допомоги Україні. Однак він вважає, що відповідна місія має бути міжнародною і її не мають супроводжувати військові. Таку думку він висловив у телефонній розмові з Ангелою Меркель.
Бундесканцлер натомість заявила, що позиція Німеччини чітка. Вторгнення навіть під виглядом так званої російської гуманітарної місії міжнародна спільнота буде розцінювати як вторгнення.
Напередодні у адміністрації президента заявили, що Росія готувала повномасштабний напад. Під прикриттям гуманітарної місії на територію України хотіли перекинути колону російських бойовиків.