Про що насправді йдеться в цьому документі в ексклюзивному коментарі 24 каналу розповів уповноважений президента з прав дітей Микола Кулеба.
Читайте також: 7 знаменитостей, которые воспитывают чужих детей
Він підкреслив, що наразі Гаазька конвенція не ратифікована і результати минулорічного голосування свідчать, що депутати цього скликання її не підтримають. Дитячий омбудсмен підтримує ратифікацію Гаазької конвенції, бо вона встановлює більш дієві механізми міждержавного усиновлення, ніж ті, що діють в Україні. Зрештою, Конвенцію ратифікували понад 90 країн світу, і жодна з них ще не вийшла зі складу учасників.
Конвенція регулює процедуру усиновлення. Вона визначає як відповідальність країни, яка усиновлює дитину, так і відповідальність країни, де вона народилась. Цей документ дозволяє українцям всиновлювати дітей з інших країн. Сьогодні, наші громадяни не можуть цього зробити.
Конвенція не регулює питання всиновлення одностатевими парами. Цей документ не може вступати у протиріччя з законодавством України щодо вимог, які висуваються до майбутніх батьків. Відповідні положення закладено в статтях 15-17 Конвенції. Згідно з ними, компетентний орган держави-походження дитини надає висновок щодо прийнятності чи неприйнятності потенційних усиновлювачів. Оскільки, відповідно до статті 211 Сімейного кодексу України, особам однієї статі заборонено бути усиновлювачами, тому Міністерство соціальної політики відмовлятиме таким парам у взятті їх на облік як кандидатів на батьківство,
– розповідає уповноважений президента з прав дитини.
Тому ратифікація Конвенції не дасть права одностатевим парам на всиновлення.
Читайте також: Лише 1% дітей просять про допомогу у тата: інфографіка
Більше про усиновлення та чому кожна друга українська сім’я розпадається – читайте інтерв’ю з Уповноваженим президента з прав дитини Миколою Кулебою.