Про це повідомляє New York Times.

Читайте також: Перепалка американських ЗМІ та Білого дому: як Трамп "переводив стрілки" з Путіна на Amazon

Видання зазначає, що контррозвідка досліджувала можливу загрозу для США з боку Трампа.

Контррозвідники також намагалися визначити, чи працював Трамп усвідомлено на Росію, чи потрапив під вплив Москви мимоволі,
– йдеться в повідомленні.

Причиною для початку розслідування з боку контррозвідки стали дії нинішнього президента у період перед і після звільнення Комі в травні 2017 року. Зокрема, тоді Трамп звільнив директора ФБР Джеймса Комі.

Сам Дональд Трамп заявив, що не було ані приводу, ані підстав для такого розслідування:

"О, тільки що дізнався з провальної New York Times, що безчесні колишні керівники ФБР, майже всі звільнені або змушені піти з агентства з дуже поганих причин, відкрили щодо мене розслідування – без причин і доказів, після того, як я звільнив брехуна Джеймса Комі, повну дешевку!" – написав Трамп у своєму Twitter.

До слова, спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який веде справу про ймовірне втручання Росії у вибори американського президента, вивчає список українських політиків і бізнесменів, які відвідали інавгурацію чинного лідера США Дональда Трампа.

Як Росія могла втручатись у вибори в США?Підставою для так званого "російського розслідування" стала кібератака на Національний комітет Демократичної партії США, внаслідок якої у відкритий доступ потрапили тисячі листів працівників штабу Гілларі Клінтон – кандидатки на пост президента США від Демократичної партії на виборах 2016 року. Розвідка США з'ясувала, що злом здійснили 2 угруповання російських хакерів – Cozy Bear і Fancy Bear.

Приводом для розширення "російського розслідування" стало досьє на Дональда Тампа, яке зібрав екс-офіцер британської розвідки Крістофер Стіл протягом 2015-2016 років, та викриття численних контактів членів передвиборчого штабу Трампа із російськими чиновниками.