Проте СБУ не повинна займатися слідством, оскільки це класична функція правоохоронних органів. Таку думку висловила адвокатка Олена Щербан в ефірі програми "Є питання" на 24 каналі.

Читайте також Завдання СБУ – не просто відкривати кримінальні справи, – нардеп про реформу відомства

"У провідних країнах світу спецслужби займаються запобіганням, а не боротьбою з наслідками. Тобто вони виявляють проблему, інформують про неї всі необхідні інстанції і працюють над тим, щоб вона не виникнула", – зазначила Олена Щербан.

Тобто, якщо Служба безпеки України сконцентрується саме на запобіганні проблем, то це буде набагато ефективніше, адже вони не "розпилятимуться" на боротьбу з наслідками. Щербан також пригадала, як співробітники СБУ незаконно втручалися в роботу Міністерства охорони здоров'я щодо закупівлі ліків.

Від СБУ раптово надійшов лист з проханням не купувати певні ліки без обґрунтування причини. Оскільки працівники відомства прийшли на засідання робочої групи й не отримали рішення, яке вони просили в листі, його перенесли. Тоді членів робочої групи закликали підписувати повістки на допит. Це було абсолютним порушенням і тиском на лікарів,
– розповіла юристка.

Як пояснила Щербан, тоді йшлося про закупівлю на величезну суму. А ці були дії в інтересах конкретних бізнес-підприємств, які хотіли виграти закупівлі.

Дивіться повне відео програми "Є питання" на 24 каналі: