Про це в ефірі 24 каналу розповів головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус. Він зазначив, що шляхи, аби обійти санкції, все ж є.
Важливо Питання часу, – експерт певен, що наступна влада Росії виплатить репарації Україні
За його словами, Туреччина думає, що вона стане газовим хабом. Це буде означати, що Росія задешево продаватиме їй газ.
Плюс Туреччина акумулюватиме у собі газ з інших джерел, а далі вже продаватиме Європі. Проте Європа не дуже сильно потребує цього газу. Коли Туреччина це зрозуміє, одразу відмовить Росії в подальшому глибокому співробітництву,
– пояснив Іван Ус.
Він додав, що Туреччина не захоче втрачати кошти, адже їй зараз не до цього, враховуючи економіку.
Іван Ус повідомив, що також Індія збільшила закупівлю водню з Росії, який хоче перепродавати. Коли ринки будуть переповнені, то вона також не буде співпрацювати.
Дивіться повне відео з Іваном Усом на ютубі 24 каналу:
Санкційна політика проти Росії
Експерт пояснив, що теорія санкційної політики полягає в тому, що завжди щось повинне лишатися, аби постійно нарощувати. Не можна задіяти одразу всі санкції й чекати, коли нарешті вони дотиснуть країну. Адже вона постійно адаптовується до них.
"Зараз маємо вже 9 пакетів санкцій й сподіваюся, що 10 вже буде протягом січня – лютого цього року. Всі ці санкції це тактика сотень чи тисяч малих порізів", – зазначив Ус.
Можливо, вони не призводять до того, що Росія миттєво зупиняється. Принаймні вони дають натяк тим бізнесменам, які все ще планують заробити грошей на Росії, з цією економікою – нічого не буде. Майбутнього у цієї країни не буде,
– розповів Іван Ус
Він зазначив, коли сама Росія заявляє про те, що буде виробляти автівки моделей 1980 років, – це фактично натяк на те, що вони повертаються у той Радянський Союз, про який розповідали.
"Зараз будемо дивитися як вони (росіяни – 24 канал) витримають цей рік. Адже ще є проблема, наскільки їх нові партнери захочуть з ними мати більш тісні відносини. Адже в Китаї є свої проблеми, в Туреччині інфляція велика. Частково через ці проблеми вони ще співпрацюють, адже думають, що можуть на Росії заробити", – повідомив експерт.